Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Kötüleri Cezalandıralım İle İlgili Masal Örneği
Ödev Soruları

Kötüleri Cezalandıralım İle İlgili Masal Örneği

Sponsorlu Bağlantılar


Kötüleri Cezalandıralım İle İlgili Masal Örneği

Vaktiyle ormanın birinde hep kötülük düşünen bir tilki yaşarmış. İşi gücü sabahtan akşama kadar hep kötülük düşünmek etrafına zarar vermek, çevresindekilere kötülük etmekmiş. Bu tilkiyi görenler yüzlerini çevirirler, onu ormanda seven kişi pek olmazmış. Hatta aralarında plan yaparlar ve acaba bu kötü kalpli, niyetli tilkiyi ormandan nasıl kovarız diye sabahlara kadar oturur fikir üretirlermiş.

Tilki kümesleri bozar, tavukları korkutur, eşeğin kuyruğunu ısırır, atın yemek yiyeceği otları kirletirmiş.

Yine kötülük düşündüğü günlerden birinde bu sefer baltayı taşa vurmuş ve yapması gereken en son şeyi yapmış . Gitmiş bir aslan yavrusunu rahatsız etmiş. Aslan yavrusunun annesi bunu görünce artık dayanamamış ve kötü kalpli tilkiyi bir vuruşta yere sermiş. Böylece yıllardır ormanda hep kötülükler yapan tilki  de cezasını bulmuş.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir