Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Küçük Hırsız Kitap Özeti Sena Yavuz

Edebiyat severler Sena Yavuz‘ un yazmış olduğu Küçük Hırsız kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Sena Yavuz Küçük Hırsız Kitap Özeti

Küçük Hırsız” 2019 yılında Martı Yayınlarından çıkan 416 sayfalık bir kitap. “Küçük Hırsız” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Sena Yavuz tarafından kaleme alınmış. “Küçük Hırsız Özeti”ne baktığımızda ise ailesine bakmak için okulunu yarım bırakmış, sokaklarda hırsızlık yapan bir kız: Azra’nın hayatının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Hemen geliyorum. Şey, bu arada, bana sadece Azra der­sen sevinirim. Ben pek ‘hanım’ olarak tabir edilen kızlardan değilim. Ayrıca bu evde yakın bir arkadaşa ihtiyacım olabilir,” dedim valizimi dolabın kenarına iterken. Yemekten sonra yer­leşmeye karar verdim. Selin sadece gülümsedi ve bir şey söy­lemeden odadan çıktı. Bu evde ne kadar çok gülümsüyorlardı böyle. Odamdan çıkıp kapıyı kapattım. Ekin’in odasının önün­den geçerken yavaşladım. Elim kapı koluna gittiyse de geri çektim. Muhtemelen Selin onu da yemeğe çağırmıştı. Nasılsa orada konuşurduk. Merdivenleri» aşağıya inip salona geçtim. Nazlı Hanım ve Selim Bey masada oturuyorlardı. Ekin daha inmemişti.

“Afiyet olsun,” diyerek gülümsedikten sonra Nazlı Ha­nım’ın yanına geçip oturdum.

“Nasıl, yerleşebildin mi odana canım?” dedi Nazlı Hanım bana dönerek.

“Biraz yarım kaldı, ama yemekten sonra bitireceğim.”) Selim Bey ya da Selimi Amca masanın başında oturu­yordu. Karşımda iki tane boş tabak vardı. Acaba yemeğe mi­safirleri mi vardı? Ya da belki de benim gibi başka biri daha.

“Ekin’in arkadaşı geldi Azra. Ekin’le kardeş gibi sever­ler birbirlerini. Küçüklüklerindi beri beraberler,” dedi Nazlı Hanım.

“Anladım,” dedikten sonra Selin’in önüme koyduğu çorbamdan bir kaşık alıp içmeye başladım. Bugün hiç bek­lemediğim şekilde hayatımın değişmesi yorulmama neden olmuş…

Sena Yavuz’ un kaleme aldığı Küçük Hırsız tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close