Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk Kitap Özeti Becky Chambers

“Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk” kitabı ile uzayda yolculuk yapmaya hazır mısınız? 

Becky Chambers Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk Kitap Özeti

Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk” 2019 yılında Panama Yayınlarından çıkan 496 sayfalık bir kitap. “İtiraf” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan İskender Pala tarafından kaleme alınmış. Türkçeye Cihan Akgün tarafından çevrilmiş. “Küçük Öfkeli Gezegene YolculukÖzeti”ne baktığımızda ise Rosemary Harper ve Gezgin adlı uzay gemisinde yaşadıklarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…ayrıca taze yiyebildiğimiz için daha sağlıklı. Üçüncüsü ve en önemlisi, gemide birkaç on gün geçirdikten sonra delir­memizi engelliyor. Simülasyon odası biraz sakin vakit geçir­mek için iyi bir yer, ama hepimizin sakinleşmek için en çok tercih ettiği şey buraya gelmek. Birçok uzun yol gemisinde böyle yerler var. Ama eğer tarafsız fikrimi soracak olursan, bizimki en iyisi.”

Rosemary gözlerini pencereden zar zor ayırarak, “Çok güzel,” dedi. Bir süre düşündü ve kapsülden gördüğü mat kubbeyi hatırladı. “Buraya kapsülden baktığımda içerisi gö­rünmüyordu, nasıl öyle olabiliyor?”

“İyi numara, değil mi? Pencere değişken pleksten yapıl­ma, böylece sadece biz istediğimiz zaman transparan oluyor. Bu gizliliğimizi koruyor; ayrıca bir güneşe yaklaştığımızda içeriyi serin tutabilmemizi sağlıyor. Eskiden bir Harmak ya­tının parçasıymış. Kizzy ve Jenks’in işe yarayabilecek çöpleri toplayanlardan oluşan bir arkadaş ağı var; kullanabileceği­miz parçalar bulduklarında bize haber verirler. Kubbe şimdi­ye kadar bulduklarının en iyisiydi.” Sissix Rosemary’ye onu takip etmesini işaret etti. “Gel de seni bu bitkileri yetiştiren kişiyle tanıştırayım.”

Geçidin sağ tarafından ilerleyerek akşam yemeği için ha­zırlanmış oval bir yemek masasının yarıma geldiler. Masayı çevreleyen sandalyeler birbirinden farklıydı ve sandalyelerin üçte biri İnsan dışı türler için tasarlanmıştı. Masanın üzerinde duran uzun kablolardan hafif bir ışık geliyordu; ışık kaynak­larının üzerine çeşitli renklerde lamba kapakları takılmıştı. Bu Rosemary’nin gördüğü en lüks masa olmaktan çok uzaktı -peçetelerin rengi solmuştu, bazı tabaklarda çatlaklar vardı, çeşniler ucuz türdendi- ama yine de hoş ve cazip görünüyor­du. Masanın yanında, bir tarafında üç oturak, diğer tarafında ise büyük bir mutfak olan bir tezgâh vardı. Fırınlanmış ek­mek ve cızırdayarak pişen bitkilerin kokusu Rosemary’nin

“Konsere… Yani beni götürmek istiyorlar… Kafam dağılsın diye.” o an annemin yüzünde ufak bir umut gördüm…

Becky Chambers’ ın kaleme aldığı Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close