Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Kültürel Varlıkların Korunması ve Yaşatılması ve Tanıtılması İle İlgili Bir Konuşma Yazısı
Ödev Soruları

Kültürel Varlıkların Korunması ve Yaşatılması ve Tanıtılması İle İlgili Bir Konuşma Yazısı

Sponsorlu Bağlantılar


Kültürel Varlıkların Korunması ve Yaşatılması ve Tanıtılması İle İlgili Bir Konuşma Yazısı

Değerli misafirler,

Kültürel varlık demek bir ülkenin, ulusun kendisine ait en önemli zenginlikleri demektir. Bunlar yeri geldiğinde bir şarkı ya da yemek, yeri geldiğinde ise bayrak ya da milli marş olabilir. Bu değerlere sahip çıkmak her bireyin vatandaşın birinci görevidir. Bunun dışında bir ülkede yer alan tarihi ve doğal zenginlikler de yine kültürel varlığı oluşturan önemli unsurlardır.

Eğer ülkemize sahip çıkmak, ülkemizin aynı yapıda gelecek nesillere kalmasını istiyorsak bilinçli vatandaşlar olarak ilk yapacağımız şey kültürel varlıklarımıza sahip çıkmak, kültürel varlıklarımızı yaşatmaktır. Mesela unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, yemeklerimizi, türkülerimizi arşivleyip gelecek nesillere aktarabiliriz.

Umarım kültürel değerlerin korunması hususunda her vatandaş üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

Saygılarımla…

Not: Hayatımız sınavlarla geçiyor. Sınavları geçmeden ne gelecek adına planlar yapabiliyoruz ne de yaşadığımız günden bir keyif alabiliyoruz. Çünkü aklımızın bir yerinde ne yazık ki hep sınavlar var. Sınav stresi birçok kişiyi olumsuz etkilemekte hatta bazı kişilerde ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bizler bu yükü azaltmak ve öğrencilerimizin ders ve sınavlarındaki başarılarını arttırmalarını sağlamak için “online test çöz” başlığı altında bir çok derse ait sınıf sınıf testler yayımladık. Hiçbir yerde olmayan ve orijinal olan testleri çözerek sizler de gireceğiniz sınavlara ve derslere daha iyi hazırlanabilirsiniz. Bu çalışmalar sizlerin hayatında ufak da olsa yararlar sağlayacaksa ne mutlu bize. Umarım “online test çöz” taktiği ile her sınavdan başarılı olursunuz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. ayy tamda ben böyle bir konuşma arıyordum çok ama çok teşekkür ederim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir