Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Küs Müyüz Tanrım? Kitap Özeti Olgu Ilgın

Edebiyat severler Olgu Ilgın‘nın yazmış olduğu Küs Müyüz Tanrım? kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Olgu Ilgın Küs Müyüz Tanrım? Kitap Özeti

Küs Müyüz Tanrım?” 2019 yılında Doğan Novus Yayınlarından çıkan 152 sayfalık bir kitap. “Küs Müyüz Tanrım?” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Olgu Ilgın tarafından kaleme alınmış. “Küs Müyüz Tanrım? Özeti”ne baktığımızda ise doğum yılınıza bakarak, bu dünyaya neyi öğrenmek için geldiğinizi anlayacağınız muhteşem bir rehber olduğunu görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Ama sizi severim; olası sıkıntılardan korumak ıçm sızı güç­lendiririm, büyütürüm ve hayata karşı dik durmanızı sağlarım.

Kendinize dikkat etmiyorsanız, sizi hasta edip, yatağa düşü­rüp kendinizle ilgilenmenizi, kendinizi onarmanızı isterim. Et­rafınızda gereksiz insan kalabalığı varsa, bazılarıyla aranızı bo­zar ve ayırırım. Size faydası olmayan insanlar sadece yük olur. Sizin göremediğiniz ama sizin için daha iyi bir iş varsa, mev­cut işinizden sizi ayırırım ki diğerine ulaşabilin. Komik du­ruma düşürürüm ki; kendinizdeki eksikliği tamamlayın. Ev­lilik ya da ilişkiniz tıkanmışsa, zemini çürükse ve size hiçbir fayda sağlamıyorsa sizi ayırırım. Layık olduğunuza kavuşabi­lin diye. Aldatan, aldatılan tarafların olduğu her türlü ilişkiyi, haksızlık yapılan durumları, zemini sağlam olmayan her tür­lü durumu bozarım. Daha dayanıklı olması için. Benim öğreti­lerim inat eden ve bana kulak vermeyenler için çok ağırdır. O yüzden mesajlarımı iyi okuyun ki; dersleriniz ağır gelmesin. Korktuğunuzu biliyorum, hatta ben sizi ziyaret ettiğimde bu korkularınız daha da güçleniyor, farkındayım. Sizi yoklukla im­tihan ediyorum ki, varlık noktasının değerini bilin. Baskı yapı­yorum, sorumluluklarınızı anlayın diye. Sürekli kontrol ediyo­rum ki, gevşemeyin. Zorlaştırıyorum ki; elde ettiğinizin kıymeti­ni bilin. Ağırlaştırıyorum ki; sabretmesini öğrenin. Engel çıkar­tıyorum ki; iradeniz çelik gibi sağlamlaşsın.

Ama misafirliğin sonunda, bana teşekkür edeceğinizi de bili­yorum. Çünkü yaptığım, dokunduğum her şey, istikrarlı, daya­nıklı, güçlü ve kalıcı olacaktır. Ve sen insanoğlu, öyle bir güç ka­zanacaksın ki, seni kimse yıkamayacak.

Ben KRONOS, nam-ı diğer SATÜRN!

Tüm öğrencilerimi severim ama doğam soğuk, bunu onları döverek gösteririm.

Olgu Ilgın’ ın kaleme aldığı Küs Müyüz Tanrım? tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close