Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kusursuz Hatalar Kitap Özeti Utku Ceren Deniz

Edebiyat severler Utku Ceren Deniz‘in yazmış olduğu Kusursuz Hatalar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Utku Ceren Deniz İtiraf Kitap Özeti

Kusursuz Hatalar” 2019 yılında Dokuz Yayınlarından çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Kusursuz Hatalar” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Utku Ceren Deniz tarafından kaleme alınmış. “Kusursuz Hatalar Özeti”ne baktığımızda ise bir baba ve kızın hayatlarını ve hatalarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

En güzel gününü yaşadığını ve hayatının bundan sonraki bölümünün tamamen acı ve elem içinde ge­çeceğini bilseydin, yine de “İntihar günahtır!” der miydin?

Biz, geceleri uyumayanlar en çok insansız sahanın ses­sizliğini sevmiyor muyuz? Gece bizim için bir kaçış yeri, bir kuytu değil mi? Geceleri zihnin dibine inerken, hüznümü­zün bize yaktırdığı sigaranın ışığında aydınlanmıyor mu ka­ranlıklarımız? Yetiyor değil mi o ışık? Öyle ya; biz gece uyu­mayanlar, zaten küçüktür hayallerimiz.

Yanılıyoruz! İntihar edenlerin hepsi bizden daha cesurdu. Hangimiz dibini görmediğimiz suya çivileme atlayabilir? Ce­sarettir intihar, lâkin asla güçlü olmak değildir! Her cesur beden güçlü olamaz. Her güçlü kişide, cesaret bulunmaz. Ya­şamak, ölümden daha zordur keza!

Şaşırmak, masumiyet taşır içinde. Yutmadıysan dünyanın tozunu, şaşırırsın her yeni kötülüğe. Ruhunun kirlenmemiş sayfaları sana gerçeği yansıtır zamanla. “Oysa tüm olasılık­lar ve kombinasyonlar mümkündür.” der. Seni o olasılıklarla tanıştırır, yaşarsın bizzat. Öğrenirsin zamanla, şaşırmak bir lüks olur artık. İşte bunun adı Dünya’dır.

Bedeninin öleceği güne kadar, ruhun ölmezse hayat sava­şını kazanmışsın demektir. Ruhun önce ölürse, bedenin sa­dece hacim kaplayan bir maddeden ibarettir. Çoğu insan bu savaşı kaybedip, bir ölünün ayaklarıyla dolaşır yeryüzünde.

Utku Ceren Deniz’ in kaleme aldığı Kusursuz Hatalar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close