Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri Kitap Özeti Lauren Destefano

Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri Hikayesi ile daha tanışmadınız mı yoksa.

Lauren Destefano Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri Kitap Özeti

Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri” 2019 yılında Artemis Yayınlarından çıkan 326 sayfalık bir kitap. “Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Lauren Destefano tarafından kaleme alınmış. Türkçeye Beril T. Uğur tarafından çevrilmiş. “Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri Özeti”ne baktığımızda ise uçan bir şehirde yaşayan Morgan Stockhour yaşadığı tecritin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

“Polis sadece kızları korumuyor. Hepimizi koruyor. Katilin neden bir kızı kurban seçtiğini bilmiyoruz. Ya da sıradakinin kim olacağım.”

“Affedersin, sizi gücendirmek istememiştim,” diyor Thomas pişmanlıkla.

Dikkatimi tepsime veriyorum. Kalem’in nişanlısını neden sürekli bozmaya çalıştığım anlayamıyorum. Oysa dışarıdan gayet uyumlu bir çift gibi görünüyorlar. Thomas’ ın da tıpkı Kalem gibi gözlerinin içi gülüyor ve en az onun kadar çekici. İkisi de hayat dolu ve neşeli ama Kalem bana Thomas yerine ölü bir kurbağayla evlenmeyi yeğleyeceğini söyledi. *

Neyse ki Basilin ağzı iyi laf yapıyor. Gerginliği hissedip Ihomasla geçen haftaki geometri turnuvasını ve hakemin yanlış bir kararını tartışmaya başlıyor.

Kalem çatalıyla tabağındaki sebzeleri itiyor.

“En azından birazını ye,” diyorum.

“Sen yersen yerim.”

Yemeğin geri kalanında sessizce lokmalarımla birbirimize uydurma oyunu oynuyoruz.

Yemekten sonra tepsilerimizle artık yemeklerimizi geri dö­nüşüm kutularına ve atık tüplerine alıp dört ayrı yöne doğru yola çıkıyoruz. Cebimdeki kâğıt sanki giderek ağırlaşıyor.

Akşam treni sabahki kadar kasvedi değil. Basil hafta sonu planlarıyla beni neşelendirmeye çalışıyor. Tiyatroya gitme­mizi öneriyor. En sevdiği romanlardandım bir oyuna uyar­lanmış.

Başımı omzuna dayıyorum. Köprücük kemiği yanağıma “Konsere… Yani beni götürmek istiyorlar… Kafam dağılsın diye.” o an annemin yüzünde ufak bir umut gördüm.

Lauren Destefano’ nun kaleme aldığı Kusursuz Yıkım-Tecrit Günlükleri tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close