Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Kutup Yıldızına Doğru Kitap Özeti Melissa S. Morrison

Edebiyat severler Melissa S. Morrison‘ın yazmış olduğu Kutup Yıldızına Doğru kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Melissa S. Morrison Kutup Yıldızına Doğru Kitap Özeti

Kutup Yıldızına Doğru” 2019 yılında Sola Unitas Yayınlarından çıkan 128 sayfalık bir kitap. “Kutup Yıldızına Doğru” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Melissa S. Morrisontarafından kaleme alınmış. “Kutup Yıldızına Doğru Özeti”ne baktığımızda ise karar vermekte zorlanan ve yaşadığı hayattan tatmin olamayan insanlara yardımcı olacak şeylerin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…engellemiş olabilir. Zihninizin netlik kazanmasına yönelik be­bek adımlarını atmaya başlamak amacıyla gerçekten ne kadar paraya ihtiyacınız var? Paramı! en önemli şey olduğunu ve haya­tımızda bir şeyi farklı yapmak için ona ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Parayı, mevcut durumumuzu korumak için bir koltuk değneği gibi kullanabiliriz.

Belki de nedeniniz riskten korkmanızdır. Böyle hissetiğinizi kabullenebilmek zaten doğru yönde atılmış büyük bir adımdır. Hayatta yaptığınız hemen hemen her şeyde bir risk vardır. Her gün arabanıza binmek ve onu sürmek de bir risktir; sizin ya da başka bir sürücünün hatası olsun, bir kaza yapma riskiyle kar­şı karşıyasınızdır. Birine flört teklifinde bulunmanız bir risktir. Reddedilme ve kişinin hayır deme ihtimaliyle karşı karşıya ka­lırsınız. Ayrıca kişinin evet demesini, bu kişide mutluluğu bul­manızı ve hayatınızı onunla geçirme ihtimalinizi de riske eder­siniz. Ne harika bir risk/ödül dengesi! Risk almaktan korkmaya sarf ettiğiniz çaba en az içinizde derinleşen boşluğu dolduracak tutkuyu bulunca bundan kurtulmanızı ^sağlayacak bir ödülle aynıdır, hatta daha fazlası da olabilir.

Değişiklik yapmak konusun şansınızı denemede tereddüt etmenizin son nedeni de şu olabilir; “Ya bunda başarılı olur­sam?” Bazı kişiler soruya bakıp bunu neden yazdığımı merak edebilir. Hayattaki belirli şeyler konusunda başarısızlık korku­su ve/veya başarı korkusuna sahip alabildiğimize inanıyorum. Ne kadar hassassanız, başarı korkunuz o kadar fazla olur. Bunu düşünün! Gerçekten tutku duyduğunuz bir şeyi yaparken, göz önünde olacaksınız ve saklanamayacaksınız. Hayatınızın keyfi­ni çıkardığınızda ve kanatlandığınızda herkes bunu görür. Bazı kişiler bu ilgiyi kaldırabilecek yapıda olmayabilir. Çoğumuz, bu nedenle içimizdeki bu boşlukla hayatımıza devam ederiz. Kendimize daha küçük oynamaya, vasat bir hayat yaşamaya kalkışırız. Aslında olduğumuz kişinin arkasında kalmak için maskeler takarız…

Melissa S. Morrison’ ın kaleme aldığı Kutup Yıldızına Doğru tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close