Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Gergedan Kitap Özeti Mine Söğüt

Adanmış Hayatlar Kitap Özeti Funda Özyurt

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Leyla Yokuşu Kitap Özeti Ahmed Günbay Yıldız

Leyla Yokuşu Kitap Özeti Ahmed Günbay YıldızEdebiyat severler Ahmed Günbay Yıldız‘nın yazmış olduğu Leyla Yokuşu kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ahmed Günbay Yıldız Leyla Yokuşu Kitap Özeti

Leyla Yokuşu” 2019 yılında Timaş Yayınlarından çıkan 240 sayfalık bir kitap. “Leyla Yokuşu” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ahmed Günbay Yıldız tarafından kaleme alınmış. “İtiraf Özeti”ne baktığımızda ise farklı dünyalara ait insanların aşkın peşinde kesişen yollarının zorlukların anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

doğru olanı yapmalı, kalbindeki o sevdaya daha fazla itibar etmemeli ve vaktiyle susturmaksın onu.

“Tedra sen, ‘Kalbindeki aşkı bitirmelisin,’ dedikçe daha şimdiden büyüyor içimdeki hasret.”

“Pes, o halde. Benden söylemesi kızım, ikinizden birinize mutlaka yazık olur, demiştim. Unuttun mu hemen?”

“Bizim evlilik hikâyesi sır kalmalı yüreğinde Tedra. Onu seninle tanıştırmıştım ben. Şahit olarak da sen bulunacaktın nikâhımızda. Şu anlattıkların ne yazık ki düşünce dünyamda her şeyi değiştirdi.”

“Ne o, dargınlarda mıyız?”

“Sen nikâhımızda bulunursan onun kafasını da bulandı­rırsın Tedra. ‘Bu kız Müslüman olmadıkça evlenme onunla,’ bile diyebilirsin.”

Oturduğu yerden kımıldayamamıştı Destina. Şok olmuş bir hali vardı. Gözlerindeki iri yaşlar kirpiklerine asılıp hızla yuvarlanıyordu yanaklarına doğru. Tedra bozuyordu bu defa sessizliği. Bir emir niteliği taşıyordu dudaklarını terk eden sözcükler:

“Bundan sonrası senin bileceğin şey Destina. Ben senin Hıristiyan kalışına ya da Müslüman oluşuna yön vermiyorum aslında. O senin özgür iradenin kararıdır. Beni şaşkına çeviren Müslüman oluşumun sende uyandırdığı aşırı tepki. Evlenece­ğim dediğin insan da benim inancımı taşıyor, unutmamalısın. Onu kabulleniyorsun da şimdi bana neden darılıyorsun anlaya­bilmiş değilim. Sahi, gerçekçi bir açıklaması davar mı bunun?” Hıçkırıkların arasından yükseliyordu Destina’mn sesi: “Neden Müslüman oluşunu bizlerden sakladın Tedra?” “İnançların reklama ihtiyacı yoktur diye,”

Ahmed Günbay Yıldız’ ın kaleme aldığı Leyla Yokuşu tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!