Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Leylak Zamanı Kitap Özeti Maeve Binchy

Edebiyat severler Maeve Binchy‘ın yazmış olduğu Leylak Zamanı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Maeve Binchy Leylak Zamanı Kitap Özeti

Leylak Zamanı” 2019 yılında DEX Yayınlarından çıkan 204 sayfalık bir kitap. “Leylak Zamanı” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Maeve Binchy tarafından kaleme alınmış. “Leylak Zamanı Özeti”ne baktığımızda ise sıradışı hayat derslerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

 “O zaman bunu öğrenemeyeceksin,” diyerek gülmüştü anne- si. Bu yaşımda Fitzgerald’ların dükkânına gidip oğullarının ne iş yaptığına dair özel sorular soracak halim yok herhalde,” Nancy Morris her zamanki gibi herkesten önce gelerek minibüsteki yerini almıştı. Bir şekilde farklı görünüyordu bugün. Üzerindeki bluzundan mı kaynaklanıyordu bu değişik­lik. yoksa saçından mı? Demin olamamıştı, ama sormayı da düşünmemişti, sonra Nancy gene her zamanki gibi her şeyin ne kadar pahalı olduğundan şikayet etmeye başlardı, nesine gerek. Halbuki oldukça yüksek bir maaş alıyordu, Sam öyle demişti. Bir hukuk bürosundaki sekreterden veya muhasebe­ciden çok daha yüksek. Belki bu akşam onun yanma oturmam, diye geçirmişti aklımdan Dee, ama oturacağını biliyordu. Sam’i Nancy’den başka kim tanıyordu? Nancy’den başka kim ona Sam Barry ve günlük hayatı hakkında bilgi verebilirdi? Her hafta sonu Sam’in sekreteriyle birlikte yolculuk edebilmesi büyük şanstı. Yamnda Sam’den bir parça götürüyor olmak gibi bir şeydi bu. Dolaylı olarak da olsa -Sam’in yanı sıra Bay Sıkıcı White ve Bay Sıkıcı Charles’tan da bahsetmek gerekse de- sadece onun hakkında konuşabilmek bile yalnızlığını biraz olsun unutmasını sağlıyordu. Dee’nin ilgilendiği tek kişinin Sam Barry olduğunu, Nancy’nin asla ve asla anlamaması gere­kiyordu.

Nancy durmaksızın konuşuyordu: Doktorların günlük rutinlerinden, hastanede hastaları için yeterince çabuk yatak bulamamak gibi sorunlarından, özel sağlık sigortalarının formlarından bir şey anlaşılmamasının yarattığı karışıklıklar­dan bahsediyordu. Fakat patronlarının hastane dışındaki yaşantıları hakkında, zaman zaman kendilerinin veya hemşi­relerin anlattıkları dışında hiçbir şey bilmiyordu; bildikleri de incir çekirdeğini doldurmuyordu.

Maeve Binchy’ ın kaleme aldığı Leylak Zamanı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close