Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bugün gerçekleştirildi. Peki LGS zor muydu, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS sonuçları için tarih verildi mi? İşte haberimizin detayları…

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bugün ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirildi. Kovid-19 önlemleri ışığında gerçekleştiren sınav sabah 9.10da oda başladı. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen sınavda ilk oturum 9.30 da başladı ve öğrencilere 75 dakika süre verildi. LGS ikinci oturumu ise 11.30 başladı ve öğrencilere bu oturum için 80 dakika süre verildi.

Başarı ile 81 ilde gerçekleştirilen sınav sonrası adaylar sınavın nasıl olduğuna dair yorum yaptılar. Yapılan yorumlar ışığında aslında her sene olduğu gibi Matematik dışındaki diğer derslerin kolay – orta olduğunu Matematik bölümünün ise zor olduğunu söylediler. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair ise tarih verildi.

LGS Sonuçları 30 Haziran’da Açıklanacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için net tarih verdi. Yapılan açıklamada LGS’ nin 30 Haziran günü açıklanacağı duyuruldu. 24 gün sonra sınav sonuçları açıklanacak ve öğrenciler tercih dönemini bekleyecekler.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
2
1
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!