Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Liselerde Dersler Haftada Kaç Saat Olacak?

1 Mart günü 12.sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak. Peki yüz yüze eğitimde haftada kaç gün okula gidilecek, kaç saat ders işlenecek. İşte haberimizin detayları..

Liselerde Dersler Haftada Kaç Saat Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı bugün 12.sınıfların yüz yüze eğitim ile ilgili detayları açıklandı. Bildiğimiz üzere 2020- 2021 eğitim ve öğretim dönemi yüz yüze yapılacak. Kademelide olsa bütün sınıflar yavaş yavaş yüz yüze eğitime geçecek. 1 Mart’ ta 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak.

12. Sınıf öğrencileri için bugün yapılan açıklamada dersler en az 16 en fazlada 24 saat şeklinde ayarlanacak. Yani bir lise öğrencisi yüz yüze eğitimin ilk etabında bir haftada toplan 16 ile 24 saat arası ders görecek. Bu sisteme seyreltilmiş yüz yüze eğitim sistemi adı verildi.

Liselilerde Sınavlar Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre liseliler sınavlarını okullarda uygulamalı şekilde olacaklar. Hatırlayacağınız üzere liseli öğrenciler ilk dönem karnelerini de henüz almadı. İlk dönemki karne notlarını belirleyecek olan sınavlarını da bu dönem uygulamalı şekilde yapacaklar.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
0
0
0
0
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!