Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Liseliler Ne Zaman Sınav Olacak?

1 Mart günü liseli öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacak. Peki liseli öğrenciler sınavlarını ne zaman olacak ve karnelerini ne zaman alacaklar. İşte haberimizin detayları..

Liseliler Ne Zaman Sınav Olacak?

Bildiğimizi üzere 2020 – 2021 eğitin ve öğretim yılının ilk dönemi bittiğinde, sadece ilkokul ve ortaokul öğrenciler karne almıştı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri okullarda gösterdikleri performans ve aldıkları notlar ile karne notları verildi ve buna göre karne notları belirlenmişti. İlk dönem karnelerini de bu şekilde almış oldular.

Lise öğrencileri ise henüz ilk dönem karne almış değiller. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarda lise öğrencilerinin karne notlarını ikinci dönem okullarda olacakları yüz yüze sınavlardan aldıkları notlar ile belirleneceğini duyurmuştu. Peki bu sınavlar ne zaman başlayacak bu konu için henüz net bir tarih söylemek zor.

1 Mart’tan İtibaren Yüz Yüze Sınavlar Başlayacak

Liseli öğrencilerin sınavları için net bir tarih olmasa da, Bakan Selçuk liseli öğrencilerin sınavlarının 1 Mart itibari ile başlayacağının altını çizdi. Liseli öğrenciler yüz yüze eğitime başlayacakları gün, birinci dönem karneleri için uygulamalı sınavlara girecekler.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
1
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!