Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’nın tarihi ve okulların ne zamana kadar açık kalacağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. LGS ertelenecek mi, okullar ne zamana kadar açık kalacak? İşte haberimizin detayları..

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın sınav takviminde LGS (Liseye Geçiş Sınavı) 6 Haziran’da yapılacağı gözüküyor. Artan vaka sayıları ve bununla birlikte bütün tam kapanmayla birlikte veliler ve öğrenciler sınav tarihiyle ilgili bir değişiklik olacak mı sorusunu soruyor. Bildiğimiz üzere bugün yani 29 Nisan günü akşam 19:00’dan sonra sokağa çıkma yasağı başlayacak.

Bu sokağa çıkma yasağı ülkemizin 81 ilinde uygulanacak ve 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Bu karardan sonra tüm eğitim gruplarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçildi. Tam zamanlı uzaktan eğitimden sonra acaba LGS’de ertelenir mi diye soruldu ama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklama çok net bir şekilde böyle bir şeyin olmayacağını ve sınavın tarihinde uygulanacağını söyledi.

 Okullar 2 Temmuz’a Kadar Açık Kalacak

Aynı zamanda Bakan Selçuk, tam kapanmanın ve uzaktan eğitime geçilmenin, yaptıklarının planları etkilemediğini sınavın tam gününde, okullarında önceden planlandığı gibi 2 Temmuz’a kadar açık olacağını belirtti.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
3
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!