Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Temel Dini Bilgiler İslam 2 Meb Yayınları

Lokman suresi 19, Nur suresi 27, Hucurât suresi 10. ayetlerin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/ adresinden bularak defterinize yazını

Lokman suresi 19, Nur suresi 27, Hucurât suresi 10. ayetlerin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/ adresinden bularak defterinize yazını ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Lokman suresi 19, Nur suresi 27, Hucurât suresi 10. ayetlerin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/ adresinden bularak defterinize yazını 

4. Lokman suresi 19, Nur suresi 27, Hucurât suresi 10. ayetlerin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/ adresinden bularak defterinize yazınız.

  • Cevap:

Lokman suresi 19. Ayet: Lokmân, “Sevgili oğlum” (dedi), “Yaptığın iş bir hardal tanesi ağırlığında bile olsa, bir kayanın içinde saklansa veya göklerde yahut yerin dibinde bulunsa yine de Allah onu açığa çıkarır. Kuşkusuz Allah her şeyi bütün gizlilikleriyle bilir, O her şeyden haberdardır.”

Nur suresi 27. Ayet: Ey iman edenler! Kendinizi tanıtıp izin almadan ve içinde oturanlara selâm vermeden kendi evlerinizden başka evlere girmeyin. Sizin için daha iyi olanı budur; umulur ki düşünüp anlarsınız.

Hucurât suresi 10. Ayet: Müminler ancak kardeştirler, öyleyse iki kardeşinizin arasını düzeltin, Allah’a itaatsizlikten sakının ki rahmetine mazhar olasınız.

Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam 2 Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!