Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Matematik ve Ben Konulu Kompozisyon
Ödev Soruları

Matematik ve Ben Konulu Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Matematik ve Ben Konulu Kompozisyon

İnsanın daha doğarken başlar matematik ile dostluğu. Önce ilk parmaklarına bakar ve ne kadar çoklar Allahım der kendi kendine. Sonra bir bakar ki büyümeye başlamış, bu sefer de yaşları saymaya başlar. Mesela bir bayan ayrıldıktan sonra sevdiği adamdan oturur da göz yaşını saymaya başlar. Bir genç boyunun uzunluğunu ölçer her gün. Başka bir kadın günden güne teraziye çıkar da aldığı kiloları yazar not defterine.

Ya okuldakiler ne yapar derseniz kimi bazen ders için, kimi ise lazım olduğu için başlar dostluk kurmaya matematikle. Ama her defasında istemeden de olsa ilk yardımına koşan matematiği çok geç anlar da üzülür saydığı bir çırpıda geçen yıllarına.

Matematik olmasa insan ne kadar gelişirdi bilemeyiz ama hep bir yanının eksik kalacağını tahmin edebiliriz. Çünkü nefes almak insanı hayata devam ettiriyorsa matematikte hayatını kolaylaştırması bakımından için insanın vazgeçmeyeceği can gıdasıdır. Siz de dönün bir bakın hayatınıza matematik ne kadar da girmiş yaşamınıza.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir