Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Medya Yayınlarının Etik Kurallara Bağlı Olmasından Ne Anlıyorsunuz
Ödev Soruları

Medya Yayınlarının Etik Kurallara Bağlı Olmasından Ne Anlıyorsunuz

Sponsorlu Bağlantılar


Medya Yayınlarının Etik Kurallara Bağlı Olmasından Ne Anlıyorsunuz

Medya yayınları yani iletişim araçlarının televizyon, gazete, radyo vb. kanalların belli başlı etik kurallara uymak zorundadırlar. Eğer medya yayınlar etik kurallara bağlı olmazsa toplumu yanlış yönlendirebilirler. Toplumu ahlaksızlaştırabilir, yozlaştırabilirler.

Medya yayınlarının toplumu yönlendirmede etkisi büyüktür. Toplum üzerinde etkisi büyüktür. Bu yüzden medya yayınları etik kurallara ahlak kurallarına bağlı olmaz zorundadırlar.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir