Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Deneme / Mehmet Akif ve Gençlik Deneme
Mehmet Akif ve Gençlik Deneme Yazma Yarışması

Mehmet Akif ve Gençlik Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Mehmet Akif ve Gençlik Deneme

Mehmet Akif ve Gençlik Deneme Yazma Yarışması ile ilgili deneme örneği

Bayrak bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Bayrak, gençlerin namusu gençlerin kutsal emanetidir. Bayrağı göndere çeken her genç kulağında o kutsal ezgiyi duyar. O Ezgi ise istiklalin bağımsızlığın kelimelere döküldüğü ebedi şiirdir. Yani İstiklal marşıdır.

İstiklal Marşı demek bizler için Mehmet Akif Ersoy demektir. Hayatını milleti, devleti, şerefi için adayan milli şairimiz, şiirlerinde toplumun sözcüsü olmuş, haktan ayrılmayan doğruluğuyla nesillere ışık olmuş bir şairdir. Onun en büyük eseri, bu vatan bayrağı göklerde özgürce dalgalansın diye canlarını veren Aziz şehitlerimizin, kahramanların hatırası için yazdığı İstiklal Marşı’dır. Her ulusun marşı değerlidir, lakin bizim marşımız içerdiği anlam ve ithaf edildiği Türk gençliği düşünüldüğünde bir kat daha değer kazanmaktadır. Mehmet Akif, bu eser benim değil halkındır diyerek şiirlerini topladığı Safahat adlı kitabına almayarak marşın değerini sonsuza dek gençlere aşılamıştır.
Gençlere düşen en aziz görev Mehmet Akif’in İstiklal Marşı şiirinde belirttiği gibi bayrağın dalgalanması için günü geldiğinde Canını vermekten çekinmemesi, kendisine emanet edilen bayrak, marş, vatan toprağı gibi kutsal değerleri sonsuza dek yaşatmaktır.

0
like
0
love
8
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir