Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Fatih Yağcı Hasbelkader Kitap Özeti

Selçuk Aydemir Liseden Arkadaşlar Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Mehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi Kitap Özeti

Mehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi Kitap ÖzetiMehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi Kitap Özeti

Bilmem Seviyor Gibiydi” 2017 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 200 sayfalık bir kitap. “Bilmem Seviyor Gibiydi” kitabının yazarı ise Mehmet Ali Kılınç. Mehmet Ali Kılınç “Bilmem Seviyor Gibiydi” kitabında en kötüsünün seviyor gibi olma durumunu ve ruh halini anlatıyor. “Bilmem Seviyor Gibiydi” Mehmet Ali Kılınç’a özgü akıcı bir üslupla ve aşk acısını buram buram hissettiren duygularla kaleme alınmış.

Mehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi kitabından küçük bir bölüm.

…Beklediğimiz şendin. Nasıl umutsuz olabilirdim ki? Hastanelerin koridorlarında iyi şeyler olamayacağını da öğ­renecektim. Çünkü aynı bencil doktor, “Kendinizi en kötüsüne hazırlayın.” demişti. Bir doktor, bir koridor, 456 gün, 456 milyar ayrı ölüm. Daha kötüsüne hazır olmak mümkün değilmiş. Bunu da sayende öğrendim, insanların yaşadığı bazı kötü anlar vardır. “Bu anı yaşayacağıma keşke ölseydim. Daha iyiydi.” derler. Peki sevgilim, kim ölüm için “kötü” diyebilir ki? Çocuklara dünyanın bir bekleme salonu olduğunu söyleyemezdim ama kedimize söy­ledim. Köpeğimizin bir ara tüyleri döküldü. Seni özlemiş, öyle dedi veteriner. “Depresyona girmiş.” dedi. “Bu arada başınız sağ olsun. Çok üzüldüm.” demeyi de ihmal etmedi. Zamanla bir­çok sabahlar oldu, ilk başlarda çoğunu hatırlamıyorum. Ama bir sabah köpeğimizin iyileştiğini fark ettim. Ne yaşanırsa yaşansın ölmedilerse iyileşiyor. Acıyla geçen birçok sabahtan sonra ölmediyseler eğer iyileşiyorlar.

Köpeğimiz iyileşti, annen, baban, hepsi iyiler. Ama ben tedaviye cevap vermemeye karar verdim. Bilirsin sen bilmediğim şeylere cevap vermeyi sevmiyorum. Sensiz nasıl yaşanır, nasıl buna kat­lanılır, nasıl adatabilirim bilemiyorum. Hem nasıl iyi olabilirim? insanların boş bir çabayla beni toparlamaya çalışmalarına üzül­düm. Yazık. Toparlayamazlar, ki sevgilim. Benim en güzel parçam eksik. Benim sen yanım yok. Toparlayamazlar çünkü benim en büyük yanımı, gecenin kör bir vakti o lanet olası hastanesinin koridorunda sedyeyle götürdüler. Boş sedyeyle geri gelip, “Başı­nız sağ olsun.” dediler. “Kaybettik.” gibi cümleler ettiler sonra. Bana savaşacak sebepler veren insan için dediler bunu. Senin için. 1210 gündür bir araya gelemiyorum. Yazık onlara beni toparla­maya çalışıyorlar. “Korkma.” demiştim sana. Ve sen titrek sesinle, “Asıl sen korkma.” demiştin. Dünyanın bütün dillerini bir araya…

Mehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi arka kapak bilgisi

Mehmet Ali Kılınç’ın kaleme aldığı “Bilmem Seviyor Gibiydi” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!