Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Merak ile Bilimsel Gelişmeler ve Buluşlar Arasında Nasıl Bir İlgi Vardır
Ödev Soruları

Merak ile Bilimsel Gelişmeler ve Buluşlar Arasında Nasıl Bir İlgi Vardır

Sponsorlu Bağlantılar


Merak ile Bilimsel Gelişmeler ve Buluşlar Arasında Nasıl Bir İlgi Vardır?

Merak ile bilimsel gelişmeler ve buluşlar arasında doğrudan doğruya ve sıkı bir ilişki vardır. Düşünsenize eğer Thomas Edison merak etmeseydi ampülü bulmayacaktı ve şu an biz belki de hâlâ mum ışığıyla aydınlanacaktık. Graham Bell merak etmeseydi belki de biz şu an kullanmış olduğumuz telefonu kullanmayacak hatta dumanla haberleşmeye devam edecektik 🙂 Toriçelli barometreyi bulmasaydı biz hava basıncını nasıl ölçebilirdik acaba.  İskoçyalı mühendis ve mucit Baird Logie John televizyonu icat etmeseydi o sevdiğimiz dizileri, filmleri, maçları, programları nasıl izlerdik. Alessandro elektrik pilini icat etmeseydi pille çalışan elektronik eşyalarımızı nasıl çalışıracaktık peki.

Thomas Edison, Graham Bell, Baird Logie John ve bunlar gibi binlerce bilim adamı merak etmeselerdi bu icatların hiçbiri olamayacaktı. Merak ile bilimsel gelişmeler arasında sımsıkı bir bağ ilişki vardır.

NOT: Evvel Cevap sitesi olarak siz değerli öğrencilerimizin soruların en iyi şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz. Sorular kategorisinde yorum bölümünden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde sorularınız cevaplandırılacaktır. Sorular cevaplandırılırken cevapların olabildiği kadar net ve açık olmasına özen gösterilecektir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya layık olmak adına sitemizdeki çalışmalara devam ediyoruz. Evvel Cevap kurulduğu ilk günden itibaren pek çok kategoride yayın hazırladı. Şu anki bulunduğunuz kategoride ise binlerce soru – cevap var. Bu kategorideki yayınlar kısaca sorucevap şeklinde hazırlandı. Soru ve cevaplarınız için aynı zamanda evvel cevap forum sitesini açtık. Evvel Cevap Forum ise sadece soru cevap şeklinde olacak basit fakat bir o kadar da faydalı bir site olacak.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorumlar

  1. Çok saolun

  2. gerçekten anlamlı bir yazı olmuş

  3. Yarın Yazılı da Hoca Sorcakmis Ve İşallah Yardımcı Olur???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir