Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Şermin Çarkacı Dedemin Bakkalı Çırak Kitap Özeti

Zülfü Livaneli Elia İle Yolculuk Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Merthan Demir Kurallar Kitabı Özeti

Merthan Demir Kurallar Kitabı Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Merthan Demir Kurallar Kitabı Özet

Kurallar Kitabı” 2017 yılında Yakamoz Yayınlarından çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Kurallar Kitabı” Türk edebiyatının genç kalemlerinden olan Merthan Demir tarafından kaleme alınmış. “Kurallar Kitabı Özeti“ne baktığımızda ise kitapta yüzlerce, yaşamla ilgili kuralın olduğunu görüyoruz. Merthan Demir bu kuralları yazarken ise bizlere ümitli olmayı söylüyor.

Merthan Demir Kurallar Kitabından küçük bir bölüm

Kural 47: Kimseyi yarı yolda bırakma! Onların seni yarı yolda bırakacağını bilsen bile yapma bunu! Bekle onlar yapsın ama sen yapma. Bir gün, “Ben bu hayatta kimseyi yarı yolda bırakamadım,” diyebiliyorsan eğer göğsünü gere gere, bu sana yeter de artar bile.

Kural 48: Ödeyemeyeceğin borcun, yürüyemeyeceğin yolun, tutamayacağın sözün ve kaldıramayacağın yükün altına girme!

Kural 83: İstediklerini alamıyorsan, alabileceklerini isteyeceksin. Mesela gökyüzüne bakabilmeyi ve her baktığında uçurtmaya benzeyen o yıldızı görmeyi dileyeceksin. Bunu başarabilirsin, tabii görebiliyorsan. Sonra sabah uyandığında güneşin sesini duymaya çalışacaksın.

Bunu da başarabilirsin, tabii güneşin sesi olduğuna inanıyorsan. Hiçbir şey yapamıyorsan, nefes almak isteyeceksin. Bak alıyorsun! Hadi doya doya nefes al, hâlâ yaşayabiliyorken…

Kural 104: Mecnun’u Mecnun yapan Leyla’sı değil, Leyla’sına giden yoldu. Yolun doğruysa, yılma! Aşkının peşinden giden asla ölmez!

Kural 105: Aklına laf anlatabilirsin ama söz konusu kalbin olduğunda bunu pek denemeye çalışma! Çünkü kalp; anlattığın kadar dinlemeyecek, direttiğin kadar istemeyecek ve konuştuğun kadar susmayacaktır. Onunla uzlaşmaya bak!

Merthan Demir’in kaleme aldığı “Kurallar Kitabı” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir