Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü Kitap Özeti Gavin Francis

Edebiyat severler Gavin Francis tarafından yazılan Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Gavin Francis Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü Kitap Özeti

Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü” 2021 yılında Domingo Yayınlarından çıkan 304 sayfalık bir kitap. “Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Gavin Francis tarafından kaleme alınmış. “Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü Özeti”ne birlikte bakalım.

Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü Arka Kapak Yazısı

“Akıyor bütün varlık, değişiyor, dönüşüyor ne varsa.” OVIDIUS

Yaşamak, sürekli bir değişim hali içinde olmak demek: büyüme, iyileşme, öğrenme, yaşlanma.

Gavin Francis hekimlik hayatı boyunca çok şey gördü: anoreksi kıskacındaki gelecek vadeden hukuk öğrencisi, yasaklı steroidler yüzünden baba olma ihtimalini kaybetmek üzere olan vücut geliştirici, ergenliğin karman çorman fizyolojisi altında ezilen genç, alnının ortasında boynuz çıkmasına rağmen neşesi dinmeyen kadın…

Büyük övgü toplayan kitabı Metamorfoz’da Gavin Francis, hekimlik hayatında bizzat karşılaştığı vakaları, tıp tarihinden, sanattan, edebiyattan ve mitolojiden öykülerle bir araya getirerek, neden insan olmanın özünde değişimin yattığını anlatıyor. Francis’in ellerinde her vaka, kimlik ve tabiatlarımızın biyolojik, psikolojik ve felsefi anlamda keşfi için birer fırsata dönüşüyor.

“Muazzam… Francis tıp tarihini ve tıbbi vakaları aynı rahatlıkla irdeleyerek insanın bedenini ve zihnini değiştirmekte nasıl da

becerikli olduğunu gözler önüne seriyor.”

SIDDHARTHA MUKHERJEE

 

“Heyecan verici ve benzersiz. Engin bir zihin ve derin bir insancıllığın ürünü.”

HILARY MANTEL

Gavin Francis tarafından kaleme alınan Metamorfoz İnsan Vücudunda Değişimin Öyküsü tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!