Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Mezunlar KPSS ile Atanmayı Tercih Ediyor!

Yeni mezunlar özel sektörde çalışmaktansa KPSS ile atanıp 657’ye tabii memur olmayı tercih ediyor.

Mezunlar KPSS ile Atanmayı Tercih Ediyor!

Ülkemizde maalesef pek çok alan için geçerli olan bir durum!.. Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulamama veya atanamama sorunu. Üniversiteyi kazanmak, okumak ve okulu bitirmek büyük zorluk. Bu süreçte eğer çalışmaz veya emek vermezseniz üniversitedeki ilgili fakültenin ilgili bölümünü bitirmek hiç de kolay değil. Bu bölümleri bitirdikten sonra ise iş bulma derdi başlıyor. İş bulmak da öyle sanıldığı kadar kolay değil. Çünkü çok sayıda mezun var ve çalışma alanları çok kısıtlı. Üniversite mezunlarına her yıl artan derecede istihdam alanları yaratmamız elzem bir durum.

İş açısından ise en güvenilir yer tabiki de devlet kapısı. Eğer devletimizin çatısı altında çalışır yani memur olursanız sosyal haklarınız ve çalışma ortamınız pek çok özek sektördeki alana göre çok daha iyi. Artık yeni mezunlar ise özel sektörde çalışmak yerine KPSS’ye çalışıp atanmak ve devlet memuru olmak istiyorlar. 657’ye tabi bir memur olduktan sonra daha iyi şartlarda yaşayacaklarının ise farkındalar.

Devlet Memuru Olmak İçin KPSS Şart

657’ye tabi bir memur olabilmeniz için KPSS sınavını başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sınava ise çok ama çok çalışmanız lazım. Çünkü KPSS sınavında hem genel kültür genel yetenek soruları sorulmakta hem de alanınızla ilgili sorular gelmekte. Bu arada hatırlatmakta fayda var artık güvenlik soruşturmasından da temiz bir şekilde geçmeniz gerekmekte. Bu koşulları sağladıktan sonra memur olabilirsiniz. Memuriyetiniz ise size daha iyi bir yaşam koşulu sunacaktır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!