Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Bayramda sizin evinizde neler yapılıyor?

Sizce cuma günü ve ramazan ayını diğer zamanlardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Ana Sayfa / Sorularınız / Milli bayramlarda neler hissedersiniz?
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

Milli bayramlarda neler hissedersiniz?

Sponsorlu Bağlantılar


Milli bayramlarda neler hissedersiniz?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Milli bayramlarımız; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bay­ramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıdır.

  • 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Böylece seçtiğimiz temsil­ciler sayesinde yönetimde millet olarak söz hakkımız olmuştur.
  • 19 Mayıs 1919’da Atatürk Samsun’a çıkmış, vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır.
  • 30 Ağustos 1922’de, ülkemizi işgal eden düşmanlara karşı başlatılan Büyük Taar­ruz zaferle sonuçlandı. Başkomutanlık Meydan Savaşı kazanıldı.
  • 29 Ekim 1923’te ülkemizde cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Halkımızın kendi kendini yönetme hakkına sahip olduğu bu önemli gün, ülkemizde her yıl Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Ben bu tür bayramlarda büyük bir gurur hissediyorum. Milletimizin kazanmış olduğu savaşlar sonucunda biz bağımsızlığı kazanmış ve cumhuriyeti ilan etmişiz. Çok daha iyi bir vatanda ve ülkede yaşıyorsak kazanmış olduğumuz bu savaşların sonucudur ve bu zaferler beni gururlandırıyor.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir