Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Milli ve Dini Bayramlarda Yapılan Ekinlikleri Karşılaştırarak Benzer ve Farklılıkları Yazınız
Ödev Soruları

Milli ve Dini Bayramlarda Yapılan Ekinlikleri Karşılaştırarak Benzer ve Farklılıkları Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Milli ve Dini Bayramlarda Yapılan Ekinlikleri Karşılaştırarak Benzer ve Farklılıkları Yazınız

Milli bayramlar genelde her ülkenin kendisine özgü olan kendi tarihsel ve toplumsal yaşantılarının etkisiyle toplumdan topluma farklılıklar gösteren bayramlardır. Örnek verecek olursak 23 Nisan Egemenlik Bayramı ya da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ya da 18 Mart Çanakkale Zaferi bize özgü bizim geçmişimiz ile alakalı bayramlardır.

Oysa dini bayramlar o dine mensup bütün ülkelerin toplumların ortak kutladıkları bayramlardır. Mesela Kurban, Ramazan Bayramı gibi . Bu tür bayramlar bütün Müslüman dünyasında kutlanmaktadır.

Not: Hayatımız sınavlarla geçiyor. Sınavları geçmeden ne gelecek adına planlar yapabiliyoruz ne de yaşadığımız günden bir keyif alabiliyoruz. Çünkü aklımızın bir yerinde ne yazık ki hep sınavlar var. Sınav stresi birçok kişiyi olumsuz etkilemekte hatta bazı kişilerde ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bizler bu yükü azaltmak ve öğrencilerimizin ders ve sınavlarındaki başarılarını arttırmalarını sağlamak için “online test çöz” başlığı altında bir çok derse ait sınıf sınıf testler yayımladık. Hiçbir yerde olmayan ve orijinal olan testleri çözerek sizler de gireceğiniz sınavlara ve derslere daha iyi hazırlanabilirsiniz. Bu çalışmalar sizlerin hayatında ufak da olsa yararlar sağlayacaksa ne mutlu bize. Umarım “online test çöz” taktiği ile her sınavdan başarılı olursunuz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir