Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Türkçe SDR İpekyolu Yayınları

Minik Ayı Vadu Ormandaki Dedikodu Metni Etkinlik Cevapları (3. Sınıf Türkçe)

Minik Ayı Vadu Ormandaki Dedikodu metni cevapları ve soruları, SDR İpekyolu Yayınları 3. sınıf Türkçe ders kitabı sayfa 42, 43, 44, 45 (1. Tema Birey ve Toplum)

Minik Ayı Vadu Ormandaki Dedikodu Metni Cevapları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayınları Sayfa 42 Cevabı

 MİNİK AYI VADU ORMANDAKİ DEDİKODU

Saklı Kayın Ormanının sevimli minik ayıları Vadu ile en iyi arkadaşı Dadu’nun arası bir gün bir hiç yüzünden açıldı. Olay çok basit, incir çekideği  bile doyurmayacak bir nedene dayarayordu. Vadu, Dadu’yla saat tam üçte, ulu çınarın altında buluşmak için sözleşmişti. Verdiği sözden on dakika önce ulu çınar ağacının altına geldi, beklemeye başladı. Ancak Dadu bir türlü gözükmedi. Vadu önce merak etti, sonra kızmaya başladı. Kendini terk edilmiş hissediyordu. Suratını asmış otururken, onu tavşan gördü. “Hayrola Vadu, neden suratını asmış oturuyorsun?” “Ne olacak, Dadu sözünde durmadı. Burada yapayalnız kaldım işte.” diye yanıt verdi Vadu. Gerçekten bütün söylediği buydu.Tavşan “Hımm.” dedi ve hoplayarak uzaklaştı. Yolda sincaba rastladı. “Biliyor musun, Vadu’yu gördüm, ulu çınarın altında yapayalnız oturuyordu. Hiç sözünde durmayan Dadu, onu yalnız bırakmış.” dedi. Yani, Vadu’nun söylediklerine, hiç ve yalnız bırakmış sözcüklerini ekledi.”Pekâlâ.” dedi Bilge Baykuş. “Şimdi benim serçeyle, kelebekle, sincapla ve tavşanla konuşmam gerekiyor.” “Bir dostluğu yapmanın ne kadar kolay, yapmanın be ne kadar zor olduğunu anlamaları gerek.”…

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayınları Sayfa 45 Cevabı

Siz Bilge Baykuş’un yerinde olsaydınız, serçeyle, kelebekle, sincapla ve tavşanla ne konuşurdunuz?

  • Cevap: Ben olsaydım serçeye, kelebeğe, sincaba ve tavşana duydukları her şeye inanmamaları gerektiğini söylerdim. Çünkü bazen duyduğumuz şeyler kendimizden kattığımız şeyler yanlış olabilir. Olayların iç yüzünü tam öğrenmeden yorum yapmamamız gerektiğini bilmeliyiz. Kendinizden yorumlar eklemeyin. İnsanların arasının bozulmasına neden olmasın.

Metni, noktalama işaretlerine dikkat ederek okuyunuz.

  • Cevap: Dikkat ederek yeniden okumalısınız.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı SDR İpekyolu Yayıncılık 1. Tema Birey ve Toplum Sayfa 42, 43, 44, 45 Minik Ayı Vadu Ormandaki Dedikodu Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
31
15
5
4
23
5
4

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!