Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Kitap Özeti

Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Kitap Özeti


Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Kitap Özeti

“Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle” 2016 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 208 sayfalık bir kitap. “Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle” kitabının yazarı. Miraç Çağrı Aktaş “Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle” kitabında gerçek sevmenin nasıl olması gerektiğini anlatıyor. Aynı zamanda bir insanın acılarını anlatıyor. Aşkın sadece sözlerden ibaret olmadığını aşkı hissettirmenin, aşka emek vermenin gerekliliğinden bahsediyor.

Miraç Çağrı Aktaş “Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

“Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle” Kitabından Küçük Bir Bölüm

********************

Buraya taşındığımı Buse’ye haber vermemiştim. Onunla arkadaş mıydık değil miydik bilmiyordum bile. Çıkmaz bir sokaktan başka bir şey olduğumuzu düşünmüyordum. Buse acılarla dolu bir kızdı. Kurmuş olduğu cümlelerden, olaylara bakış açısından ne tür acılardan buralara geldiğini tahmin et­mek bana zor gelmiyordu.

Onun beni ne olarak gördüğü ve adımı duyduğunda ne tür bir hisse kapıldığı hakkında hiçbir fikre sahip değildim. Çünkü onu tanımıyordum. Çayı kaç şekerli içtiğini, hangi tür filmler sevdiğini, kahvaltıda olmazsa olmazının ne olduğunu, sinirlen­diği zaman yüz hatlarının nasıl bir şekil aldığını, yastığının en çok hangi tarafım kullandığını, güldüğü zaman ses tonunu, en sevdiği oje rengini, en çok etkilendiği şiiri… Hiçbir şey bilmi­yordum. Elimde koca bir hiç vardı, sadece koca bir hiç…

Bir insanın sabah kahvaltısında olmazsa olmazım bilmi­yorsanız, o insanı tanıyor olamazsınız. Ve benim bilmediğim tek şey onun sabah kahvaltısında olmazsa olmazının olduğu değildi. Birçok şeydi…

Annesi hastaydı, acaba nasıl oldu diye merakta kaldığım anlar oldu. Kardeşinin ölümü onu çok sarsmıştı. Bunu hissede­biliyordum. İlk güvendiği adamın yokluğuna alışmasından söz etmiyorum bile. Hayattaki en büyük acılardan birisisiyse, bir kadının avuç içi çizgilerini ilk bildiği adamın yokluğuna alış­mak zorunda olmasıydı. Bu yokluğa alışmak zorunda kalmak daha da acıydı. Acının acıyı doğurduğu bir dünyada yaşıyoruz.

Yaşamak zorundayız. Elden hiçbir şey gelmiyor. Ne ölenle ölünüyor, ne de gidenle gidiliyor… 

********************

Miraç Çağrı Aktaş’ın tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Bana Seviyorum Deme Hissettir, Kalbimizin Not Defteri, Bana Seviyorum Deme Sev.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir