Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

İnci Aral Sevgili Kitap Özeti

Selim İleri Sona Ermek Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Mirza Tazegül Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü Kitap Özeti

Mirza Tazegül Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Mirza Tazegül Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü Kitap Özeti

Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü” 2017 yılında Libros Kitap yayınevi tarafından çıkarılan 240 sayfalık bir kitap. “Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü” Türk edebiyatının popüler yazarlarından olan Mirza Tazegül tarafından kaleme alınmış. “Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü Kitap Özeti“ne baktığımızda ise Mirza Tazegül hayatın acı yönünü, terk edilmişlikleri ve yalnızlığın bilinmeyen yönlerini anlatmış.

Mirza Tazegül Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü kitabından küçük bir bölüm

…Bir an sonra doktorun yüzünde dikkat kesilme ve ardından endişenin izlerini gördüm. İlk anda annemde bir şey var diye dü­şünerek endişelendim. Bir şey sormaya da korkuyordum doğru­su. Loş ışıklı, ilaç kokulu muayenehane odasında annemle yan yana, doktorun karşısında merakla bekliyorduk. Her ne kadar klimalar çalışsa da hava yine de bunaltıcıydı.

Aradan beş dakika geçmesine rağmen doktor hâlâ çok bü­yük bir dikkat ve endişeli yüz ifadesiyle ekrana bakıyordu.

Neden sonra, “Şükür annende bir şey yok, sadece ödem in­miş. Ben şimdi bir pomat yazacağım. Sabah akşam yüzüne uygu­lasın, birkaç güne geçer,” dedi. Sonra yutkundu, belli ki söyleye­cekleri bitmemişti. İşte o an telaşım kendime yönelmeye başladı. Annemin iyi olmasına sevinmiştim ama on anda merakım bu sevincimi gölgeledi.

“Diğeri, yani benimkisi?…” dedim ve merakla yüzüne bak­tım. İnsan böyle durumlarda kötü şeylerin hep başkasının başına geleceğini düşünür. Kendi başına bir şey gelme ihtimalini uzak görür. O yüzden kötü bir şey olmayacağının rahatlığı ile olabi­leceğinin endişesi bende birbirine girmiş halde, soruma gelecek cevabı adeta soluk almadan bekledim.

Doktor başını ekrandan kaldırıp, yine gözlüklerinin üzerin­den bana baktı ve, “Erolcuğum sende bir şey var. Ben, hipofiz bezine baskı yapan bir tümör gördüm. Ama korkma, tahminim o yönde ki, iyi huylu. Fakat net sonucu yarın yazılan raporda gö­receğiz. Yarın raporu alıp bana göster,” dedi.

Ben hayatımda birçok problemle karşılaşmıştım. Yenilgiler ve başarılar yaşamıştım. Korkular ve endişeler yaşamıştım. Fakat ilk kez, çaresizliğin titreten korkusunun kokusunu almıştım. Bu korku yaşamın içinde kendiliğinden çözülebilecek bir korku de­ğildi. Bu korku, korkular üstü ve yaşamı sonlandıracak bir korku­nun ayak sesiydi Oturuyor olduğum halde, dizlerimin bağı bir vida ile sıkılmış da, şimdi biri o vidaları bir bir gevşetiyormuş gibi oldu…

Mirza Tazegül Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir