Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.” atasözünün, anlamını atasözleri ve deyimler sözlüğünden yararlanarak yazınız.

Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.” atasözünün, anlamını atasözleri ve deyimler sözlüğünden yararlanarak yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.” atasözünün, anlamını atasözleri ve deyimler sözlüğünden yararlanarak yazınız.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Misafir umduğunu değil bulduğunu yer.” atasözünün, anlamını atasözleri ve deyimler sözlüğünden yararlanarak yazınız.

  • Cevap: Bir yere konuk olan, ev sahibinin kendisine özel olarak yapılmış çok güzel şeyler ikram edeceğini düşünebilir. Ancak umduğuna kavuşamaz; çünkü ev sahibi, evde ne varsa onu ikram eder. Bu bakımdan özel yiyeceklerle ağırlanacağını düşünmemelidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir