Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf MEB Yayınları Çalışma Kitabı Toplum Hayatı Tema Sonu Değerlendirme Soruları ve Cevapları

Çayın Toplum Hayatımızdaki Yeri ile İlgili Bir Söyleşi

Ana Sayfa / Sorularınız / Misafirlik Konulu Bir Deneme

Misafirlik Konulu Bir Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Misafirlik Konulu Bir Deneme

Misafirlik Konulu Bir Kompozisyon

Misafirlik hem toplum içindeki bağları güçlendirmesi hem de sosyal bir varlık olan insan için vazgeçilmez bir şeydir. Çünkü misafirlik demek hem güzel bir sohbet hem de hoşça yapılacak bir paylaşımdır. Ben küçükken misafirliklere gitmekten çok hoşlanırdım. Aynı şekilde bize misafir gelmesini de çok isterdim. çünkü misafirlerin çocuklarıyla tanışır onlarla oyunlar oynar yeni arkadaşlar edinirdim.

Mesela ne zaman başımıza kötü bir şey gelse hemen misafirler gelir bize destek olurlardı. Aynı şekil de annemler de misafirliğe gider orada sadece sohbetler yapmazlar aynı zamanda el birliğiyle bir çok şey de halledilirdi. Günümüze bakıyorum da eski misafirlikler yok gibi .Eskiden misafir ağırlamak önemli bir şeydi. Misafir de gittiği yerde edebiyle davranırdı. Ne yazık ki günümüzde o eski güzel misafirlikler pek kalmamış gibi. Siz siz olun güzel misafirlikleri kaçırmayın derim.

Not: Hayatımız sınavlarla geçiyor. Sınavları geçmeden ne gelecek adına planlar yapabiliyoruz ne de yaşadığımız günden bir keyif alabiliyoruz. Çünkü aklımızın bir yerinde ne yazık ki hep sınavlar var. Sınav stresi birçok kişiyi olumsuz etkilemekte hatta bazı kişilerde ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bizler bu yükü azaltmak ve öğrencilerimizin ders ve sınavlarındaki başarılarını arttırmalarını sağlamak için “online test çöz” başlığı altında bir çok derse ait sınıf sınıf testler yayımladık. Hiçbir yerde olmayan ve orijinal olan testleri çözerek sizler de gireceğiniz sınavlara ve derslere daha iyi hazırlanabilirsiniz. Bu çalışmalar sizlerin hayatında ufak da olsa yararlar sağlayacaksa ne mutlu bize. Umarım “online test çöz” taktiği ile her sınavdan başarılı olursunuz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir