Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Mor Oda Kitap Özeti Fatih Onaydın

Edebiyat severler Fatih Onaydın‘nın yazmış olduğu Mor Oda kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Fatih Onaydın Mor Oda Kitap Özeti

Mor Oda” 2019 yılında Arunas Yayıncılıktan çıkan 216 sayfalık bir kitap. “Mor Oda” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Fatih Onaydın tarafından kaleme alınmış. “Mor Oda Özeti”ne baktığımızda ise Ölümle yaşam arasına sıkışan beş ayrı kanserli hasta ve bu odaya yeni nakledilen tuhaf bir adam Can’ın yaşadıklarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…güvenlik görevlisini yakasından kavradı ve silahı çenesine sertçe dayadı.

“Nerede dedim lan sana ameliyatı yapan doktor?”

Adam hastanenin orta yerinde ağzından tükürükler saçarak gürlüyordu. Olayı gören hasta yakınları şoka girmiş vaziyette çaresizce yaşananları izliyordu. Gözü dönmüş herifin yaptığı en ufak harekette geri çekilip “Yapma etme.” diye nida ediyorlardı. Güvenlikçilerden biri kolladığı boşluk anında telefonunu çıkarıp polisi aradı. O sırada koridorun sonundan bir ses yükseldi.

“Hayırdır efendiler, ne diye bağrışıyorsunuz?”

Bugünkü on saatlik ameliyatı yapan beyin cerrahı Fırat Kesik- kan uzun boyuyla ve geriye doğru taradığı koyu kahve saçlarının altındaki yakışıklı çehresiyle hayli gözü pek, çıkıp gelmişti. Onu gördüğüm an bugün ameliyattan çıktıktan sonra sarf ettiği o söz­ler kulağımda tekrar yankılandı:

“Cerrah olmak çocuk oyuncağı bir eti kes diğerini dik ama tek sorun şu ki ne biz çocuğuz ne de onlar oyuncak.”

Onun gelişiyle birlikte herkes nefesini tutmuştu. Doğrusu elinde silahla ortalığı velveleye veren bir adamın üzerine gitmek pek de akıl karı bir iş değildi. Ölüm böyle anlarda insana bir parmak hareketi kadar yakındı.

Cerrah tüm kararlılığıyla koridoru arşınlarken esmer adam silahını güvenliğin boğazından çekerek doktorun üzerine yü­rümeye başladı. O esnada arkasında duran üç genç elini beline atarak güvenliklerin önüne —karışmayın- dercesine bir set kurdu, herkesin korkudan boğazı düğümlenmişti. Derken silahlı adam yine gürledi.

Fatih Onaydın’ nın kaleme aldığı Mor Oda tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!