Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

MSB Öğretmen Alımı Gerçekleştirecek!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde öğretmen alımı yapılacak, atama bekleyen atanamayan öğretmenlerimizin mutlaka başvurması gereken bir dönem.

MSB Öğretmen Alımı Gerçekleştirecek!

Eğitim fakültesini bitiren veya Fen-Edebiyat fakültesi bölümünü bitiren öğrencilerin en büyük hayalleri çok istedikleri öğretmenlik mesleğini icra etmek. Öğretmen olabilmek için çok zorlu şartlardan geçmek ve bu şartları yaşamak ve sınavları başarmak gerekiyor. Ülkemizde maalesef üniversiteyi bitirdikten hemen sonra öğretmen olamıyorsunuz. Üniversiteyi bitirdikten sonra başarmanız gereken Eğitim Bilimleri, Genel Kültür Genel Yetenek ve Özel Alan sınavları var. Bu sınavları başardıktan sonra ise hemen öğretmen olamıyorsunuz. Güvenlik soruşturmasından da geçmeniz gerekiyor. Eğer güvenlik soruşturmasından geçemez veya bu soruşturmaya takıldığınız zaman atama bekleyenler arasında kalmaya devam ediyorsunuz.

Bu dönemi yaşayan öğretmen arkadaşlarımızın mutlaka ama mutlaka alternatif sınav ve başvuru yerlerine bakmaları gerekiyor. Bu alternatif yerlerin başında da MSB’nin açmış olduğu sınav var.

Milli Savunma Bakanlığında Öğretmen Olmaya Ne Dersiniz?

MSB yani Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesinde belli başlı branşlarda öğretmen alımı yapılacak: Arapça, Arnavutça, Korece, Boşnakça, Çince, Farsça, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Rusça, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Yunanca ve Beden Eğitimi branşlarında öğretmen alımı yapılacak. Bu branş mezunu öğretmenler ALES sınavında en az 70 almak zorundalar. Yabancı dil bölümünde öğretmenlik yapmak isteyen arkadaşların ise YDS’de en az 85 alma zorunluğu var. Başvuru şartlarına MSB’nin resmi web sitesinden bakabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!