Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Müslümanlar ilk deniz kuvvetlerine hangi halife zamanında sahip olmuşlardır
Ödev Soruları

Müslümanlar ilk deniz kuvvetlerine hangi halife zamanında sahip olmuşlardır

Sponsorlu Bağlantılar


Müslümanlar ilk deniz kuvvetlerine hangi halife zamanında sahip olmuşlardır

Müslümanlar ilk deniz kuvvetlerine Suriye valisi Muaviye tarafından ilk İslam donanması oluşturmuştur.

İlk kez deniz kuvvetleriyle Kıbrıs’a sefer düzenlenmiştir ve bu sefer sonucu Kıbrıs vergiye bağlanmıştır. Müslümanlar 653’te Kıbrıs adasında yerleşmiş ve Kıbrıs artık müslümanlar için tehlikeli durumdan çıkmıştır.

Bizans devletiyle ilk defa deniz savaşı yapılmış ve Müslümanlar Bizans devletini yenmiştir. Bu zafer sonrasında Girit, Malta ve Rodos adalarına seferler yapılmıştır.

Not: “Atasözler”i bir ulusun geçmiş hazineleridir. Bunlar toplumun en eski zamanlarından günümüze ulaşmış tecrübe ışıklarıdır. Bizler evvel cevap ailesi olarak her konuda yazılmış “atasözleri”mizin geçmişini, anlamlarını ve günümüzde kullanıldığı alanları sizler için paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü geçmişini dilini, tarihini bilmek isteyen her genç “atasözleri”ne bakmalıdır. Geçmiş zamanlarda darb-ı mesel ya da sav olarak günümüzde ise atalar sözü ya da “atasözü” olarak bilinen bu hazinemiz ile ilgili bizlerle her türlü konuda paylaşımlarda bulunabilirisiniz. Unutulumamalıdır ki bir toplum ancak geçmişten getirdiği kültürel hazinelerine sıkı sıkıya bağlı kalırsa ayakta kalabilir. Bu hazinelerin başında da “atasözleri”mizin olduğu gerçeğiyle umarım bu çalışmamız sizlere yol gösterecektir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir