Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Mutluyken Zaman Hızlı Akar Kitap Özeti Pınar Maro

Edebiyat severler Pınar Maro‘nun yazmış olduğu Mutluyken Zaman Hızlı Akar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Pınar Maro Mutluyken Zaman Hızlı Akar Kitap Özeti

Mutluyken Zaman Hızlı Akar” 2019 yılında Artemis Yayınlarından çıkan 366 sayfalık bir kitap. “Mutluyken Zaman Hızlı Akar” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Pınar Maro tarafından kaleme alınmış. “Mutluyken Zaman Hızlı Akar Özeti”ne baktığımızda ise mutlu olduğumuz zaman hayatımızın ne kadar güzel ve zamanın nasıl hızlı geçtiğinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…ailelerimize şikayet etmekle tehdit ediyor. Ama parlak bir sınıfız, bizi atmaya da pek götü yemiyor. O olay­dan sonra biz iyice gemi azıya alıyoruz. Mesela fizik hocası sınıfa giriyor, biz heykel gibi sağ tarafta bir yere bakıyoruz. On dakika filan sonra ani bir konuda, aynı anlamsız su­ratlarla bu sefer de sol tarafta bir yere bakmaya başlıyoruz. Gülmekten altımıza yapıyoruz. O sene acayip eğleniyoruz. Yaşımızın gereği bu aslında. Ama ben gereği olmayan bir şey de yapmışım: Sözlenmek gibi!

Allah’tan neredeyse hepimiz kapağı Boğaziçi Üniversitesi’ne atıyoruz. Benimki tam nokta atışı: Bi­rinci tercihim olan psikolojiyi kazanıyorum. Puanı iş­letmeyle eşit! O yıllarda işletme okumak, hele Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme okumak bir rüyaydı. İlk sene he­pimiz hazırlık okuyacağız çünkü İngilizcemiz yetersiz. Son­raki sene de inşallah üniversiteye başlayacağız.

Akademik hayatım eğlenceli ve başarılı başlayıp öyle de devam ediyor. Ama şimdi sözlenme olayına ve kız isteme gecesine dönmek istiyorum. Her şeyden önce, uyanık eski eşim beni ailesiyle hiç ta­nıştırmadı. Anne babasını beni istemeye geldikleri gece gördüm. Ama ben isteniyorum ve okuldaki kızlara hava atacağım ya, gözüm hiçbir şeyi görmüyor. Sadece ara ara, taktıkları yüzüğe bakıyorum gizlice. Bit kadar, pırlanta kı­rıntılı çirkin bir yüzük ama olsun! Söz yüzüğü ya, gözüme bambaşka görünüyor!

Pınar Maro’ nun kaleme aldığı Mutluyken Zaman Hızlı Akar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close