Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Müzik neden önemlidir ile ilgili kompozisyon
Ödev Soruları

Müzik neden önemlidir ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Müzik neden önemlidir ile ilgili kompozisyon

Müziksiz, sessiz bir hayat nasıl olurdu acaba? Çünkü sesin olmadığı bir dünya bütün renklerin elimizden alındığı bir yer yaşanılabilir olabilir mi? Müzik olmasa hangi dilde duygulanabiliriz, hangi seste aşık olabilirix, nasıl hüzünlenir, nasıl neşelenebiliriz hiç düşünemiyorum bile. Çünkü hayat müzikle eşdeğerdir. Hayat müzik sayesinde yüreğimizin bam tellerinin titremesidir.

Hayatın karşısında müzikle duru, müzikle ağlar, müzikle güleriz. Müziği sevmeyen bence hayatı da sevmezler. Sadece bu dünyada yer, içer, uyur ve ölürler. Hatta öldüklerinin bile farkına varamazlar. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar hiç bir amaçları ve keyif aldıkları şey yoktur.

Çünkü müziği hayatından dışlayan herkes bu dünyada hep karanlığa, sessizliğe gömülmeye mahkumdurlar. O yüzden siz hayatınızdan müziği asla çıkarmayın, onu hep hayatınıza dahil edin.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir