Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Nasrettin Hoca Yaşasaydı Nasıl Bir İnsan Olurdu?
Ödev Soruları

Nasrettin Hoca Yaşasaydı Nasıl Bir İnsan Olurdu?

Sponsorlu Bağlantılar


Nasrettin Hoca Yaşasaydı Nasıl Bir İnsan Olurdu?

Nasrettin Hoca, yaşasaydı muhtemelen günümüzde geçmişteki çok gülümsemeyebilirdi. Çünkü dünyamız o kadar acı dolu, o kadar karanlığa kötülüğe bulaşmış ki belki de Nasrettin Hoca gibi her zaman gülen, güldüren bir adamı bile hüzünlendirirdi.

Nasrettin Hoca’yı her ne olursa olsun bence elimizden düşürmemeliyiz. Çünkü o bugün yaşasaydı hüzünlenmesinin yanında insanlara yine de iyiliği, cin fikirliliği, güzelliği öğütlerdi. Belki yorgun ruhu biraz zorlanırdı ama yine de insanlar onun fıkralarını, hikayelerini dinlediklerinde bu dünyaya daha umut dolu bakarlardı. Çocuklar onun fıkralarını dillerinden düşürmezler, onun gibi farklı düşünen dünyaya mizahın penceresinden bakmayı öğrenirlerdi.

Nasrettin Hoca ile aynı zaman diliminde yani bugünde yaşadığımızı düşünüyorum da muhtemelen bugün canımızı sıkan onca dertten bir nebze de olsa kurtulabilirdik diyorum kendi kendime. Çünkü Nasrettin Hoca bu dünyayı gülerek insanlara anlatan, her zaman her olumsuzluk karşısında mizaha tutunabilen bir kahraman olmaya devam edecektir.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir