Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Neden Bu Kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor Kitap Özeti Tomas Chamorro-Premuzic

Edebiyat severler Tomas Chamorro-Premuzic‘nın yazmış olduğu Evet Derseniz Olur kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Tomas Chamorro-Premuzic Evet Derseniz Olur Kitap Özeti

Evet Derseniz Olur” 2020 yılında Müptela Yayınlarından çıkan bir kitap. “Evet Derseniz Olur” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Tomas Chamorro-Premuzic tarafından kaleme alınmış. “Evet Derseniz Olur Özeti”ne baktığımızda ise insanları (özellikle de erkekleri) liderlik rollerine aday gösteren ancak sonrasında bu rollerde bulunanlar için eleştiri sebebi olan niteliklerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Blockun belirttiği üzere, “Burada hakikaten bir gerçeklik var ve kendisiyle bu gerçeklik arasındaki ilişkinin doğru algılanması fi­ziksel ve toplumsal uyum için gereklidir.”17 Kanal tedavisi aldığınızı ve diş hekiminin matkapla ağzınıza doğru geldiğini hayal edin. Kendisinin güven veya yetkinlikten yoksun olmasını mı tercih edersiniz? Peki ya, uçağınızı kullanan pilot veya sizin için yatırım kararlan veren finansal danışmana ne demdi? Yetkili kişiler güven duymadıklarında, performanslarım arttıracak biçimde, daha fazlasına hazırlanacak, dikkatli davrana­cak, potansiyel risk ve sıkıntıların daha fazla farkında olacaklar­dır. Kendine güvenen insanlar uzmanlıktan yoksun olduklarında ise en iyi iddiaları bunları başkalarından gizlemektir. Görebilece­ğiniz üzere, güven bireye kariyer faydalan getirse bile -sonuçta, bazı insanlar her zaman ve bütün insanlar bir süre kandırabilir- kişinin performansına duyulan güvenin avantajları, yalnızca gü­venin avantajlarından daha aşikârdır. Güven ile yetkinlik arasında sadece %10luk bir örtüşme olduğunu akıldan çıkarmazsanız, sık­lıkla ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalırsınız.

En çok bahsedilen aşın güvenirlik biçimini, araba kullan­mayı düşünün. Aşın güven, insanların düşündüklerinden daha sarhoş oldukları zaman araba kullanmalarının sebeplerinden bi­ridir. Bu ayrıca tren gelmeden önce hemzemin geçitten geçmek için sürelerinin olduğunu düşünmelerinin veya bir yandan me­saj yazarken diğer taraftan araba kullanmaya devam etmeleri­nin de sebebidir. 2018de Amerikan Otomobil Birliği bin yetiş­kin üzerinde araştırma yaptı ve erkeklerin %79, kadınların ise %68’inin kendilerini ortalamama üstünde sürücü olarak gördüklerini buldu.18 2017de, ABD’de ortalama kırk binden fazla…

Tomas Chamorro-Premuzic’ nın kaleme aldığı Evet Derseniz Olur tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!