Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Niçin birden çok din vardır?

Sponsorlu Bağlantılar


Niçin birden çok din vardır? Nedenlerini açıklayınız.

Doğru cevap:

İnsanlar fıtrat olarak doğuştan inanma duygusu ile dünyaya gelmektedir. Birçok dinin olmasının sebebi ilahi olarak tüm toplumlara Allah peygamber göndermiş ve onların bunlara inanmasını istemiştir. Zamanla toplumdaki bozulmadan dolayı yeni bir peygamber göndermiştir. Bu şekilde dinler oluşmuştur.

Ekstra bilgi:

Yahudilikte günlük ve haftalık ibadetler vardır. Günlük ibadetler sabah, öğle ve akşam yapılır. Bu iba­detlere en az on kişinin katılması gerekir. Haftalık ibadet ise cuma akşamı Güneş’in batmasından itibaren cumartesi günü akşamına kadar herhangi bir zamanda yapılabilir. Sinagogda, haham yönetiminde yapılan ibadet sırasında Kudüs’e dönülür, Tevrat’tan parçalar ve ilahiler okunur, dua edilir. Kadınlar bu ibadete katılamazlar ancak erkeklerden ayrı bir yerde ibadeti izleyebilirler.

Yahudiler, sembollere önem verirler. Sinagoglarında dinî ve ulusal sembollerinden biri olan yedi kollu şamdan bulunur. Bir başka sembolleri ise Kral Davut’un mührüdür. Bu, birbirine geçmiş iki üçgenden mey­dana gelen altı köşeli yıldızdır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir