Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Nilgün Bodur Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Kitap Özeti

Nilgün Bodur Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Nilgün Bodur Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Kitap Özeti

“Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim” 2018 yılında Destek Yayınlarından çıkan 256 sayfalık bir kitap. “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta kalemlerinden olan Nilgün Bodur tarafından kaleme alınmış. “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim Kitap Özeti” ne baktığımızda ise eşsiz bir yalnızlık ve terk ediliş öyküsünün anlatıldığını görüyoruz.

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim kitabından küçük bir bölüm

Vallahi de geliyor. Yarın bana her dakika bir saat, her saat bir gün gibi gelecek. Sen o kadar botoks, lazer, kalıcı oje, takma kirpik, microblading yaptır. Evde sabah akşam sebzeyi, meyveyi, kahveyi, yumurtayı, chia’nm rızkını suratına sür. Sporda 70 kg ile bacak, 10 kg ile göğüs bas. Elektrik akımlarıyla spor yap. Avokado soslu kabak spagetti gibi sağlık timsali tabaklarla beslen. Fönsüz gezme. Takıp takıştır.

14 Şubat’ta evde tek başına patates gibi otur diye düşünürken dolaptaki patates ile göz göze geldim. Bıçağı alıp orasını burasını deldim. Sonra bir güzel haşladım. İçine 3 yumurta kırdım. 1 kaşık da yoğurt ekledim. Tuz, karabiber ve bir diş sarmısakla rondodan geçirdim. Yağsız tavada arkalı önlü pişirdim. Evde kalan son pata­tes sanıyordum kendisini. Sonra aynaya baktım. Yanıldığımı an­ladım. Birileri bir şeyler yapsın. Millet uzaya araba bile yolluyor. Biri de bir zahmet beni 15 Şubat’a ışınlasın.

İnanmak tutar insanı ayakta…

Kimi sevildiğine inanır, kimi büyük şeyler başaracağına, kimi evladına, kimi geleceğin güzel olduğuna ve kimi de Allah’a…

Kimi Jennifer Aniston’la Brad Pitt’in tekrar barışacağına, kimi eski aşkının arayacağına, kimi lotoyu kazanacağına, kimi Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına, kimi de babasının tekrar sağlığına kavuşacağına…

Kör göreceğine, sağır duyacağına, kötürüm yürüyeceğine, ağlayan güleceğine inanır…

Mucizelere inanmak insanın insanlığıdır. Yoksa her gün aynı döngüde nasıl yaşanır?

İnsan, önce sabah kalkıp da nefes aldığını gördüğünde, toplantısına geç kalmayacağına, patrondan bir ara “aferin” alacağına, akşam eve geldiğinde misafire yaptığı kekin kabaracağına, sohbetin güzel olacağına inanır.

Mucizeleri hep geleceğe bırakır. Çünkü insan, en az gördüğü’ ne hep en çok inanır…

Ve inandığı sürece genç kalır, inanmayınca yaşlanır…

Yapacağına inanır bazen. Bazen de yapamayacağına. İkisinde de haklıdır.

Çünkü neye inanırsan o, senin için kolaylaşır. İnancı uğruna öldü derler. Yalan. İnsan, inancı uğruna yaşamaktadır.

Nilgün Bodur’un kaleme aldığı Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir