Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Nuriye Çeleğen Aşk-ı Hüzün Kitap Özeti

Nuriye Çeleğen Aşk-ı Hüzün Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Nuriye Çeleğen Aşk-ı Hüzün Kitap Özeti

Nuriye Çeleğen’in son kitabı Aşk-ı Hüzün Timaş Yayınları tarafından çıkarılmış. Aşk-ı Hüzün kitabı 240 sayfalık bir eser. Nuriye Çeleğen Aşk-ı Sükûn, İffet-i Kalp ve Hay Sultan… yazmış olduğu bu kitaplardan tanıyoruz. Son kitabı ise bir devam kitabı. Babam Hazreti Muhammed (asm) ile anlattığıı “Kenz-i Aşk” sevdasına Aşk-ı Hüzün ile devam kaldığı yerden ediyor. Hz. Muhammed’i annesi Hz. Amine ve sütannesi Hz. Halime’nin ağzından anlatıyor. Bu iki güzel kadının Hazreti Muhammed’e annelik edişini duygu ve aşkla dolu bir dille anlatıyor.

Nuriye Çeleğen Aşk-ı Hüzün kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Nuriye Çeleğen’in tavsiye ettiğimiz diğer kitapları ise: Babam Hz. Muhammed, Aşkı Sükun, Örtüde Yetmiş Sema, İffet-i Kalp Hz. Meryem.

Nuriye Çeleğen Aşk-ı Hüzün Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

Abdullah’la evlilik haberimiz Mekke’de bir anda duyuldu. Bu habere Mekkeli kadın ve kızların dışında herkes çok sevindi. Sevi­nenlerden biri de Mekke’nin kutlu kişisi Varakaydı.

Annem hemen nişan hazırlıklarına başladı. Herkes kendi ha­zırlığında. Anneler nişan, düğün için hazırlanırken kızlar kalbini hazırlar. Kalbimle baş başayım. Mutluluk için tek başına kalp yetermiş meğer, içimde inanılmaz bir sevinç, kalbimde şimdiye dek hissetmediğim bir his var. Abdullah kalbimin ta içinde. Mutlu­luğum yüzümden anlaşılıyor. Mekkeli kızların hepsinin aşkı sanki bir anda benim kalbime düştü. Abdullah’ın alnında parlayan nur, benim kalbimde ışımaya başladı.

Henüz kendini görmedim. Mekkeli kadınlar surete âşık oldular. Bilirim aşk surete düşmez. Aşk gözün göremediğidir. Göze gelen aşk, kalbe gitmez. Ya Mekkeli kadınlarınki aşk ya da görmeden kalbini Abdullah’a veren benimki. Aşk vaktin ellerinde belirir, za­manın tılsımıyla bereketlenir. Zaman bu muhabbetin sırrını elbet gösterecektir. Bilirim aşk, kalbin sabrıdır.

Daha önce hissetmediğim bir duygunun ellerindeyim. Günlerim bu duygunun selinde akıyor. Kalbimde bilmediğim bir lezzet var. Ayaklarım yere basmıyor, gözlerim kimseyi görmüyor. Mutluluğumun ışıltısında annem ile babamın bahtiyarlığına diyecek yok.

*******************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir