Eğitim

Öğrencilere Öğretmenden Saç Tıraşı!

Mehmet Ali İnanç öğretmenimizin öğrencilerin ücretsiz saçını kesmesi takdir edilecek bir davranış.

Öğrencilere Öğretmenden Saç Tıraşı!

Öğretmen bazen bir anne bazen bir baba olur bizim için. Bizim haberimizde ise hem anne hem baba hem de bir bir berber olan Mehmet Ali İnanç öğretmenimiz. Bazı öğretmenler vardır ki bu hayatta da diğer hayatta da hakları ödenmez. Türkçe Öğretmeni Mehmet Ali İnanç’ta işte böyle bir öğretmen. Bingöl’de yatılı bir okulda görev yapan Mehmet Ali İnanç öğrencilerin saçlarını kendi aldığı malzemelerle ücretsiz bir şekilde kesiyor. Hiçbir öğrenciden herhangi bir ücret talep etmeden saçlarını kesmesi ise öğrencilerin ailelerini sevindirdi.

Günümüzde öğrenci olmak da bir öğrenci okutmakta çok zor. Dışarıda herhangi bir berber salonunda bir tıraş en az 15-20 lira. Bu zorlukların farkında olan Mehmet Ali İnanç öğretmenimiz ise çocukların saçlarını ücretsiz bir şekilde kesiyor. Öğrencilerin ise mutluluğuna diyecek yok. Öğrenciler öğretmenlerinden farklı saç modelleri de istiyor. Mesela saçlarının Ronaldo gibi veya Burak Yılmaz gibi olmasını istiyor.

Öğretmenin Saç Tıraşı ve Düşüncesi Çok Güzel

Mehmet Ali İnanç atanmadan önce berberde çalışmış ve bu mesleği öğrenmiş. Öğretmen olduktan sonra ise bu mesleği bırakmış ve devlet memuru olmuş. Ama öğretmen olduktan sonra böyle insani bir şey yapması bizim yüreğimize dokundu ve biz de haber yaptık. Bu tür öğretmenlerimizin yapmış olduğu güzel her şeyi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Mehmet Ali İnanç öğretmenimize ise bu güzel davranışından dolayı çok ama çok teşekkür ediyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close