Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Öğrendiğiniz yöntemlerden de yararlanarak evinizin okulunuzun bulunduğu yere göre konumunu söyleyiniz
Ödev Soruları

Öğrendiğiniz yöntemlerden de yararlanarak evinizin okulunuzun bulunduğu yere göre konumunu söyleyiniz

Sponsorlu Bağlantılar


Öğrendiğiniz yöntemlerden de yararlanarak evinizin okulunuzun bulunduğu yere göre konumunu söyleyiniz

Evimiz okulun bir kaç sokak ötesindedir. Okuldan çıkıp da sağ taraftaki sokağa girip oradan 500 metre ilerleyip bir daha sağ sokağa giriyoruz. Evimiz yaklaşık 50 metre ileridedir.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir