Eğitim

Öğretmenden Öğrencilerine Sinema Ödülü!

Okul Öncesi Öğretmeni Elanur Korkmazın öğrencilerini sevindiren sinema ödülü.

Öğretmenden Öğrencilerine Sinema Ödülü!

Sinema insanın hayatındaki güzel şeylerden bir tanesi. Sinemaya gitmek güzel bir film seyretmek başka bir tattır. Ülkemizde pek çok ilde ve ilçede sinema salonu var. Peki ya sinema salonunun olmadığı köyler. Bu köylerdeki çocukları sinemayı biliyor mu, tanıyor mu acaba? Köy ortamında veya yaşantısında belki de bu soruları sormak biraz saçma. Çünkü köyde öncelikle şey yaşamaktır. Eğer o okulda bir okul varsa okumayı yazmayı ve dört işlemi öğrenebilmektir. Peki sineması olmayan bir köyde bir öğretmen çocuklara sinemayı anlatabilmek için ne yapar?

Elanur Korkmaz Bingöl’de okul öncesi öğretmeni. Bir köy okulunda görevini devam ettiriyor. Elanur Korkmaz öğretmenizin ise kocaman bir yüreği var. Çünkü sinemanın olmadığı bir köyde sinemayı gösterebilmek sinemayı tanıtabilmek için kendi imkanlarıyla okul öncesi çağında okuyan öğrencilerini şehir merkezindeki sinemaya götürüyor.

Öğrenciler İlk Defa Sinemayla Buluşuyor

Okul öncesi çağındaki sinema yolculuğu ise çok heyecanlı, heyecan dolu. Çocukların sabahleyin araçlara binmeleri, sinema salonuna geçmeleri, filmi izlemeleri, film ile ilgili görüşlerini arkadaşlarıyla paylaşmaları konuşmaları olağanüstü bir şey. Bu öğrencilerin yaşamış olduğu mutluluk ise paha biçilmez. Öğrenciler Elanur Korkmaz gibi güzel yürekli bir öğretmene sahip oldukları için çok ama çok şanslı. Öğretmenleri sayesinde sinemayı tanıyan öğrenciler arasından belki de ileride iyi bir sinemacı, senaryo yazarı veya bir kameraman çıkacak. Elanur Korkmaz öğretmenimizi tebrik ediyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorum

  1. Bunun ulkenin ve bizim geleceğimiz icin yuregi temiz ve boyle çalışkan, üretken öğretmenlere ihtiyacımız var

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close