Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

“Başarılarında gururlu olma; bil ki gurur, gelecekteki başarılarının en büyük düşmanıdır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

"Her insan kendi adasında yaşar." sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Ana Sayfa / Kompoziyon / Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.Bugünkü yazımızda “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.” kompozisyon konusunu ele alacağız.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Öğretmen bir toplumun mimarıdır. Evet belki de günümüzde çoğu öğrenci için sadece okulda ders veren bazen çok sıkıcı davranan biri gibi duruyor. Hatta hepimiz onun dersinde haylazlık yapma hakkını bile kendimizde görebiliyoruz. Ancak unutmamalıyız ki öğretmen olmadan bizler geleceğe bırakın hazırlanmayı adım bile atamayız. Öğretmenin değeri ancak çok sonraları anlaşılır. Çünkü çevremizde gördüğümüz her şeyi yoktan var edecek insanı yetiştiren büyüten onu bir hamur gibi yoğuran en önemli kişi öğretmendir. Düşünsenize okula gittiğiniz ilk günü. O kadar saf, bilgisiz savunmasız ve donanımsızdınız ki aranızda ağlayanlar bile olmuştu. Ama ne zamanki öğretmenler sizi yetiştirdi toplumun bütün gelenek görenek ve değerlerini öğretti o zaman kendinize olan güveniniz de arttı. Çünkü öğretmen bir nesil yetiştirmeyle görevlidir. Onun görevi toplumun harcı olan sizleri en iyi malzemeden karmaktır. O yüzden bence siz siz olun öğretmenlerinize saygıda kusur etmeyi denemeyin bile. Çünkü onlar sadece sizin değil sizden sonra geleceklerin de mimarlarıdır.

Sizler için “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.” konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!