Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Öğretmenlere Yapılan Zam Yeterli Bulunmadı!

Aralık ayında yapılması gereken zam oranı belli oldu; fakat öğretmenler bu zammı yetersiz buldular.

Öğretmenlere Yapılan Zam Yeterli Bulunmadı!

Öğretmenler bizim başımızın tacı. Onlar ki bizlere okuma yazmayı, dört işlemi en önemlisi ahlaklı ve iyi bir insan olmayı öğretti. Onların sayesinde bizler doktor, hakim, savcı, hemşire, veteriner, mühendis, mimar oluyoruz. Onlar bize bu kadar emek vermese zaman harcamasa acaba bizler bu mevkilere gelebilir miydik? Doktor, savcı, mühendis, mimar olabilir miydik? Onların sayesinde biz bir meslek sahibi olduk ve hayatımızı onların emekleri sayesinde kazanıyoruz.

Peki ülkemizdeki öğretmenlerin almış oldukları maaş onların yaşam kalitesini refahını nasıl etkiliyor. Bunu hiç düşündünüz mü? Şu an yeni atanan ve kademesi 9/1 olan bir öğretmen 4013 TL maaş almakta. Büyükşehirde yaşayan ve bakmakla yükümlü çocuğu eşi olan bir öğretmen sizce bu maaşla rahat bir şekilde geçinebilir mi?

Öğretmenlere Yüzde 4 Artı Yüzde 1,5 Zam

Öğretmenlere toplamda yüzde 5,5 zam yapıldı. Yani 25 yıllık bir öğretmenin maaşı şu an itibariyle 4400 TL civarında. Dile kolay çeyrek asır harcanmış, binlerce öğrenci yetiştirilmiş ve alınan maaş 4400 TL. Bizler öğretmenlerimizi başımızın tacı olarak görüyor ve hak ettikleri maaşı-zammı almalarını ümit ediyoruz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!