Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Kesilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün öğretmenlerin ek ders ücretleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Peki öğretmenlerimizin ek ders ücretleri kesilecek mi, eğer kesilecekse bunun sebebi ne? İşte haberimizin detayları..

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Kesilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’ ten bugün önemli bir açıklama geldi. Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin kesilebileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada eğer bir öğretmenin yaptığı canlı derslere, öğrenciler katılım sağlamazsa o dersi veren öğretmeninin ek ders ücretinin kesileceği duyuruldu.

Baktığımız zaman uzaktan eğitime katılırken evinde interneti olmayan veya gerekli teknolojik araç gereci olmayan öğrenciler derslere giremiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ da bu yüzden bazı derslerde öğrencilerin derslere giremediğini göz önüne alarak böyle bir karar aldığı söyleniyor.

Bu Karara Tepkiler Gecikmedi!

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Çayan Çalık bu kararın yanlış olduğunu söyleyen ilk isimlerin başında geliyor. Çalık yaptığı açıklamada, öğretmenlerin görev ve sorumluluklarını yerine getirdiklerini fakat derse katılım sağlamayan öğrencilerin bunun kendilerinin sorumluluğunu olduğunu belirtti. Böyle bir durumun öğretmenler açısından hukuksuz bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
1
2
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!