Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Oğuz Kağan’ın Tarihsel Kişiliği
Ödev Soruları

Oğuz Kağan’ın Tarihsel Kişiliği

Sponsorlu Bağlantılar


Oğuz Kağan’ın Tarihsel Kişiliği

İlk teşkilatlı orduyu kuran Oğuz Han, Onlar-Yüzler-Binler-On binler şeklinde orduyu ayırıp, kumandanlarına da, Onbaşı, Yüzbaşı, Binbaşı, Tümen başı şeklinde ünvanlar vermiştir, Orduda emre itaati esas kılmış,bunu bozanların boynunu vurdurmuştur.

Türk devlet geleneğinin temel taşlarını koyan, Türk Hakanının vazettiği kanunlar, Oğuz (Türk) Töresi olarak ün yapmış ve 16 Büyük Türk İmparatorluğunun da güç kaynağı olmuştur.

Faydalı Bilgi: Hayatımızda ne kadar çok “test” çözüyoruz değil mi? Ama artık işiniz daha kolay. Yapmanız gereken evvel cevap sitesini takip etmek. Sitemizde bir çok branş kademede karşınıza çıkabilecek sınavlara yardımcı olacak “test”ler ile karşılaşacaksınız. Çoktan seçmeli şekilde hazırlamış olduğumuz ve en özgün soruların olduğu bu testlerle artık sınavlar sizler için daha da kolay bir hale gelecektir. Sizler de testlerimiz hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sınıf sınıf ve ders ders hazırlamış olduğumuz “test”ler her kademeye uygun olup hemen her sınavda karşınıza çıkabilecek soruları en iyi örnekleyen tarzdadır. Bununla amacımız sizlerin sınavlarınızda daha çok başarılı olmanızdır. Umarız ki her sınavınızdan en yüksek başarı ile çıkar ve gelecek adına istediklerinize ulaşırsınız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. tarihi kişiliği il alakası yok ki bunun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir