Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Okul Sınavları Ertelendi mi?

Dün yapılan açıklamayla birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkece tam kapanma olacağını duyurmuştu ve bütün sınıflarda uzaktan eğitime geçilmişti. Peki 3 Mayıs’ta yapılması planlanan sınavlara ne olacak, iptal mi yoksa ertelenecek mi? İşte haberimizin detayları..

Okul Sınavları Ertelendi mi?

Ülkemizde hızla artan vaka sayılarının önüne bir türlü geçilemedi. Alınan kararlarda yeterli olmayınca bu sefer tam kapanma kararı alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı basın açıklamasında 81 ilde geçerli olacak ve 29 Nisan günü başlayacak olan sokağa çıkma yasağını açıkladı.

29 Nisan’da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 17 Mayıs tarihine kadar sürecek. Bunun birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta Twitter üzerinden bir açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada tüm eğitim sınıfları için uzaktan eğitime geçileceğini ve 29 Nisan günü bütün eğitim sınıflarında uzakta eğitimin başlayacağını söylemişti.

Yapılacak Olan Sınavlar Ertelendi!

Bu açıklamalardan sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada 3 Mayıs’ta yapılması planlanan sınavların 17 Mayıs’tan sonraya ertelendiği ve iptal olmadığına değinildi.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
1
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!