Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Okula Dair En Çok Neyi Özlediniz

“Okula Dair En Çok Neyi Özlediniz” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Okula Dair En Çok Neyi Özlediniz

Başlamadan önce uzun bir tatilmiş gibi hissettiren ama içine girer girmez bir çırpıda biten yaz tatili bitiyor. Eylül ayının gelişiyle birlikte okulların açılması da müjdelenmiş oluyor. Hepimizin hayatımızın uzun bir kısmında öğrencilik yapıyor ve orada birbirinden değerli birçok şey öğreniyoruz.

Okulu sevmek ve sevmemenin dışında hepimizin okul hakkında özlediği birçok şey olabiliyor. Bunlar arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz veya dersler olabilir. Bunların dışında oldukça spesifik şeyleri de özleyebiliriz. Okulumuzun bahçesinde oynadığımız basketboldan, sıramızda oturmaya kadar okulla ilgili özlenecek birçok şey vardır.

Özlemek, oldukça kişisel ve özel bir duygudur. Bireyler, bir kişiyi, bir canlıyı, bir durumu, bir süreci veya bir duyguyu özleyebilir. Özlemek, vücudumuzda nasıl reaksiyonlara neden oluyor bilinmese de psikolojik ve mantıksal yönüyle bakıldığında da insan vücuduna tamamen oturan bir duygudur. Her insanın özlediklerinin değiştiği gibi, özleme süreleri, şekilleri de değişebilir. Bazılarımız için birkaç gün bile özlemek için yeterliyken, bazılarımız bu konuda daha sabırlı bir duygu durum değişimi gösterebilirler.

Yaz tatili de öğrenciler için okulu özlemelerine yetecek uzunluktadır. Genelde okuldaki arkadaşlarımızın hepsiyle tatilde görüşemediğimiz için okulun açılmasını en çok arkadaşlarımızla görüşmek için ister ve genelde sadece onları özleriz. Onlarla geçirdiğimiz zaman her şeyden daha önemli gelir. Ailemizden sonra en değer verdiğimiz şey arkadaşlarımız olduğu için onların etrafında olmak bizim de enerjimizi yükselterek okula keyifli gitmemize neden olur.

Okul, hayatımızın odak noktası olduğu dönemlerde, derslerin çok ağır olduğunu ve okuldan nefret ettiğimizi düşünmeden edemeyiz. Böyle zamanlarda okula biraz olsun daha çok gelme isteğimizi sağlayan şey arkadaşlarımızdır ve yaz tatilinde tabi ki en çok onları özlememiz çok normaldir. Biricik arkadaşlarımız, daima değerlidir.

Siz okula dair en çok neyi özlediniz?

Okula Dair En Çok Neyi Özlediniz ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
happy
1
love
1
unlike
0
clap
0
confused
0
sad
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!