Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Okula Gelen Öğrenci Sayısı Artıyor!

Yüz yüze eğitim tüm hızıyla devam ederken okula gelen öğrenci sayısının gittikçe arttığı belirtildi.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuyla ilgili bir twit attı. İşte haberimizin detayları..

Okula Gelen Öğrenci Sayısı Artıyor!

Yüz yüze eğitimde 4.haftaya girilirken okullardaki doluluk oranı merak konusu olmuştu. 1 Mart günü 12. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamıştı. Yüz yüze eğitim başladığı zaman Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a okullara gidilmek mecburi mi diye sorulmuştu.

Bakan Selçuk’ta mecburi olmadığını söylemişti. Okullara gitmeyen ve normal olarak korkan öğrencilerin, velileri ile yapacakları başvuruları ile öğrencilerin okullara gitmeden evden sadece uzaktan eğitime katılabileceği ve okula gitmediği için herhangi bir tehlike arz etmeyeceğini belirtmişlerdi.

Okullardaki Doluluk Oranı Oldukça Yüksek

Yapılan araştırmalar ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı verilerine göre, öğrencilerin okullara gitme mecburiyeti bulunmaması rağmen, okullardaki doluluk oranın oldukça iyi olduğunu gün geçtikçe daha da arttığını gösterdi. Öğrenciler yüz yüze eğitime gün geçtikçe daha çok alışıyor ve daha fazla gitmeye başlıyor.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
2
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!